Redakcja Programów Katolickich Programy dla dzieci
Section04

Programy | Dla dzieci

Podsumowanie roku szkolnego

W ostatnią niedzielę roku szkolnego opowiadamy, jak przez ostatnie miesiące wyglądała nauka wielu polskich dzieci. Uczniowie, którzy mieli takie możliwości spotykali się ze swoimi nauczycielami e-lerningowo to znaczy zdalnie, przez internet.

czytaj więcej

"Niebo w szkole. Szkoła w niebie"

Czy istnieje Niebo w szkole i szkoła w niebie? Tego dowiemy się z okazji jubileuszu 100. rocznicy powstania Zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK.
play_arrow

czytaj więcej

Gra edukacyjna ABC miłości

Duch Święty przynosi nam radość, uśmiech, pocieszenie, przebaczenie - i wiele innych darów. A wszystkie "dobre, dobre, bardzo dobre"!
play_arrow

czytaj więcej

Mama, która prowadzi do nieba

Opowiemy wam o mamach, które pokazywały swoim dzieciom niebo, jako nasz wspólny DOM, do którego wszyscy wędrujemy.
play_arrow

czytaj więcej

100. rocznica urodzin Jana Pawła II

18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła, arcybiskup metropolita krakowski, kardynał, który do historii przeszedł jako papież Jan Paweł II, ogłoszony świętym przez swojego następcę.
play_arrow

czytaj więcej

Św. Stanisław Kostka, patron dzieci i młodzieży

Dzisiaj opowiadamy o historii św. Stanisława, patrona dzieci, którego wspomnienie będziemy obchodzić 10 maja. Pod rozważania weźmiemy również aktualny fragment Pisma Świętego czytany tego dnia w kościołach.
play_arrow

czytaj więcej

Dobry Pasterz i Królowa

Czwarta niedziela Wielkanocna to Niedziela Dobrego Pasterza, dzień szczególnej modlitwy o powołania. W tym roku obchodzona 3 maja związana jest z Uroczystością Najśwfreiętszej Maryi Panny Królowej Polski. Połączymy te dwie okazje i postaci.
play_arrow

czytaj więcej

Dlaczego warto czytać Biblię?

Dziś przypada Dzień czytania Pisma Świętego, dlatego dowiemy się dlaczego warto czytać Biblię, czego możemy się z niej dowiedzieć i jakie wydanie wybrać dla siebie.
play_arrow

czytaj więcej

Bóg się nie gniewa

Święto Miłosierdzia Bożego ustanowione w 2000 roku przez św. Jana Pawła II., obchodzone jest obchodzone w pierwszą niedzielę po Wielkanocy.
play_arrow

czytaj więcej

Zmartwychwstanie

Historię Zmartwychwstania Pana Jezusa opisuje i przechowuje Ewangelia. Posłuchamy tego fragmentu.Spojrzymy na pierwszych świadków i odkrywców pustego grobu Pana Jezusa oczyma dzieci, o których opowie ks. Bartłomiej Kuźniak.
play_arrow

czytaj więcej

Section016
Section025