X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
RCKL

Ludwik Młynarczyk: muzykę trzeba omaszczyć uczuciem

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 11:00
- Melodie w muzyce podhalańskiej i orawskiej różnią się od siebie. Pieśni orawskie znamy dzięki Emilowi Mice - mówił w "Źródłach" muzyk z Kiczorów koło Lipnicy Wielkiej, Ludwik Młynarczyk. 
Audio
  • Z wizytą na Orawie u Ludwika Młynarczyka (Dwójka/Źródła)
Orawa
OrawaFoto: KrzysztofSzaro/Shutterstock

W audycji odwiedziliśmy Ludwika Młynarczyka, skrzypka z Kiczorów na Orawie, który opowiadał nam o bogactwie muzycznej tradycji swojego regionu.

- Na Orawie zacząłem pracę jako nauczyciel w 1959 roku. Poznałem wtedy śpiewaków i muzyków, którzy grali razem legendarnym Emilem Miką. Gdyby nie on, to pieśni orawskie nie byłyby zapisane i udokumentowane - mówił Ludwik Młynarczyk, podkreślając, że zbiory Emila Miki to do dzisiaj wielkie źródło pieśni ludu orawskiego. 

Czym różni się muzyka orawska od podhalańskiej? I co to znaczy, że muzykę należy "omaszczyć uczuciem"? O tym w nagraniu rozmowy z Ludwikiem Młynarczykiem.

***

Tytuł audycjiŹródła

Prowadziła: Magdalena Tejchma

Gość: Ludwik Młynarczyk (muzyk)

Data emisji: 14.01.2019

Godzina emisji: 15.15

at/gs