X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosyjska opozycja: Kreml boi się utraty władzy

16.07.2019 11:07
Rosyjska opozycja codziennie będzie organizować w Moskwie antykremlowskie demonstracje. Opozycjoniści protestują przeciwko usuwaniu niezależnych kandydatów z list wyborczych. 
Audio
  • Rosyjska opozycja codziennie będzie organizować w Moskwie antykremlowskie demonstracje. O szczegółach - Maciej Jastrzębski (IAR)
Protestujący w Moskwie
Protestujący w MoskwiePAP/EPA/YURI KOCHETKOV

We wrześniu Rosjanie będą wybierali przedstawicieli lokalnych władz. Na dwa miesiące przed głosowaniem moskiewska komisja wyborcza nie dopuściła opozycyjnych kandydatów do udziału w wyborach.

Protesty w stolicy Rosji są organizowane od niedzieli. Pierwszego dnia policja brutalnie rozpędziła demonstrantów i zatrzymała liderów opozycji. Oponenci Kremla nie dali się zastraszyć i również w poniedziałek wyszli na ulice. Rządzący czują, że tracą władzę - tłumaczył na antenie Radia Swoboda opozycyjny deputowany z Sankt Petersburga, Borys Wiszniewski.

- Społeczeństwo się zmienia, radykalnie pogarsza się stosunek do władzy i to zmusza władze do jeszcze ostrzejszych działań, aby odsunąć opozycyjnych kandydatów od udziału w wyborach - tłumaczy polityk. Moskiewscy opozycjoniści zapowiadają, że dziś wieczorem również zorganizują demonstrację w obronie wolnych wyborów.

IAR/dad