X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ukraina: porozumienie ws. wymiany jeńców z separatystami

18.07.2019 16:38
Ukraina doszła do porozumienia z separatystami w sprawie wymiany jeńców. Do ugody doszło w ramach obradującej w Mińsku trójstronnej grupy kontaktowej do spraw Donbasu. Ponadto strony umówiły się co do zawieszenia broni, które ma obowiązywać od najbliższej niedzieli. 
Audio
  • Ukraina - porozumienie w sprawie wymiany jeńców z prorosyjskimi separatystami. Relacja Pawła Buszki (IAR)
Ukraiński batalion Donbas podczas ćwiczeń wojskowych w pobliżu Mariupola. Zdjęcie ilustracyjne
Ukraiński batalion Donbas podczas ćwiczeń wojskowych w pobliżu Mariupola. Zdjęcie ilustracyjneLiukov / Shutterstock.com

O porozumieniu poinformował jeden z przedstawicieli Ukrainy w trójstronnych rozmowach - Roman Bezsmertnyj. Jak wyjaśnił - Ukraina przekazać ma separatystom 208 osób znajdujących się w ukraińskich więzieniach. W zamian za to bojówkarze z Donbasu przekażą Ukrainie 69 Ukraińców, których nielegalnie przetrzymują u siebie.

Nie wiadomo kiedy dokładnie dojdzie do wymiany. Roman Bezsmertnyj podkreślił, że strona ukraińska była gotowa do jak najszybszego dokonania wymiany, jednak wobec osób podlegających wymianie będą prowadzone jeszcze procedury prawne, które mogą potrwać od kilku do kilkunastu tygodni. Umowa o wymianie dotyczy osób przetrzymywanych w tzw. Donieckiej i Ługańskiej Republikach Ludowych.

W ramach trójstronnej grupy umówiono się też co do wstrzymania ognia od 21 lipca. Tego dnia na Ukrainie mają się odbyć wybory parlamentarne. To kolejne zapowiadane zawieszenie broni na wschodzie Ukrainy. Wszystkie poprzednie nie były przestrzegane. 

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Ukraina Donbas Rosja