Polskie Radio
Section05
Donbas

Ukraina zerwie stosunki z Rosją? Komentarz eksperta

W ukraińskim parlamencie trwają prace, które mają "przystosować relacje z państwem-agresorem do norm prawa międzynarodowego". Posłowie Rady Najwyższej w Kijowie zapewniają, że w projekcie ustawy o reintegracji Donbasu, nie ma punktu mówiącego o zerwaniu stosunków dyplomatycznych z Rosją. O relacjach ukraińsko-rosyjskich mówił w audycji Świat w Powiększeniu Paweł Purski z portalu Eastbook.eu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ukraina Rosja Donbas

Polskie firmy kupują węgiel od rosyjskich separatystów?

Węgiel, z terenów okupowanych przez rosyjskich separatystów, jest sprowadzany do Polski. Do takich informacji dotarli dziennikarze "Dziennika Gazety Prawnej". Surowiec pochodzi z obszaru Ługańskiej Republiki Ludowej, a jego importem zajmuje się m.in. zarejestrowana w Katowicach spółka Dencoaltrade. W audycji Świat w Powiększeniu do sprawy odnieśli się Karolina Baca-Pogorzelska i Michał Potocki z "Dziennika Gazety Prawnej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Ukraina węgiel Donbas Karolina Baca-Pogorzelska

NASZ WYWIAD "Ukraina blokuje Rosję, Kreml straszy atomem"

Rosja zajęła Krym, po czym zaczęła operację w Donbasie. By uniknąć dyskusji o bezprawnej aneksji, próbuje zastraszyć Zachód użyciem broni atomowej. Ten sam scenariusz może zastosować i do innych terytoriów, które planowałaby zająć – uważa amerykański ekspert z Fundacji Potomac dr Phillip A. Petersen. Rozmówca portalu PolskieRadio.pl mówi, że politycy Zachodu powinni ostrzec Rosję, że każda jej agresja spotka się z ostrą odpowiedzią i występować w obronie Ukrainy i Białorusi.  
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś NASZ WYWIAD ŚWIAT Zapad 2017 USA NATO wojsko Krym Ukraina Rosja Aleksander Łukaszenka Donbas Stany Zjednoczone