X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Chińskie MON grozi "wojną" w kwestii Tajwanu

24.07.2019 13:20
Chińskie wojsko gotowe jest do wojny, jeśli zaistnieje groźba oderwania Tajwanu od Chin - oświadczył dziś rzecznik chińskiego resortu obrony. Choć rząd centralny w Pekinie formalnie nie ma żadnej jurysdykcji nad władzami w Tajpej, to uznaje Tajwan za część swego terytorium. Chiny sprzeciwiają się dostarczaniu na wyspę amerykańskiego uzbrojenia. 
Audio
  • Chińskie MON grozi "wojną" w kwestii Tajwanu. Materiał Tomasza Sajewicza (IAR)
Chiński niszczyciel rakietowy na paradzie w Sankt Petersburgu
Chiński niszczyciel rakietowy na paradzie w Sankt PetersburguPAP/EPA/ANATOLY MALTSEV

Chińskie MON zaprezentowało dziś tzw. białą księgę, w której zawarte są największe wyzwania militarne Chin. W dokumencie sporo uwagi poświęca się tzw. pokojowemu zjednoczeniu z Tajwanem. Rzecznik chińskiego MON Wu Qian stwierdził, że wszelkie dążenia Tajwanu do niepodległości skazane są na niepowodzenie.

W tym miesiącu Pentagon i amerykański departament stanu wydały zgodę na sprzedaż na Tajwan amerykańskiego uzbrojenia na sumę 2,2 miliarda dolarów amerykańskich. Na wyspę mają trafić m. in. rakiety i czołgi. Temu stanowczo sprzeciwiają się Chiny, które zapowiedziały objęcie sankcjami wszystkich amerykańskich firm zaangażowanych w realizację kontraktu.

Stany Zjednoczone, choć nie utrzymują formalnie stosunków dyplomatycznych z Tajpej, prawnie zobowiązane są do obrony wyspy w przypadku zagrożenia. Pekin uznaje Tajwan za część swego terytorium. Relacje Chin i Tajwanu uległy zamrożeniu od czasu, gdy urząd prezydenta objęła na wyspie Tsai Ing-wen. 

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Chiny Rosja Tajwan