X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Iran: "europejskie konwoje w Zatoce to prowokacja"

28.07.2019 16:06
Według rzecznika irańskiego rządu kraje europejskie uczestniczące w brytyjskiej misji doprowadzą do eskalacji napięcia regionie Bliskiego Wschodu
Audio
  • Iran: "europejskie konwoje w Zatoce to prowokacja" [posłuchaj]
szef irańskiej agencji energii atomowej Ali Akbar Salehi
szef irańskiej agencji energii atomowej Ali Akbar SalehiOLIVIER HOSLET/PAP/EPA

Iran nazywa "prowokacją" pomysł wysłania misji wojskowych konwojujących tankowce w Zatoce Perskiej. Według rzecznika irańskiego rządu kraje europejskie uczestniczące w brytyjskiej misji doprowadzą do eskalacji napięcia regionie Bliskiego Wschodu.

"Kraje europejskie, które zamierzają stworzyć misję w regionie Zatoki Perskiej wysyłają Teheranowi wrogie przesłanie" - stwierdził Ali Rabiei. Podkreślił, że europejska flota w Zatoce to "wrogi sygnał i prowokacja zwiększająca napięcie". 

Brytyjski pomysł wysłania statków wojskowych, które miałyby ochraniać tankowce przewożące ropę naftową z krajów Zatoki Perskiej poparły Francja Włochy i Dania. Propozycja stworzenia takiej koalicji jest następstwem zatrzymania w ubiegłym tygodniu przez Iran brytyjskiego tankowca "Stena Impero". Zdaniem komentatorów zatrzymanie to odwet Teheranu za przejęcie irańskiego statku w rejonie Gibraltaru.

W Genewie spotykają się dzisiaj przedstawiciele krajów, które w 2015 roku podpisały pakt nuklearny z Iranem. Oprócz Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii w konferencji uczestniczą przedstawiciele Rosji i Chin. W ubiegłym roku z umowy nuklearnej wycofały się Stany Zjednoczone co spowodowało gwałtowny wzrost napięcia między Teheranem a Waszyngtonem. 

Według agencji ISNA szef irańskiej Agencji Atomowej Ali Akbar Salehi zapowiedział w Genewie, że jego kraj przywróci produkcję tak zwanej ciężkiej wody w reaktorze nuklearnym w Araku. Ciężka woda może być wykorzystywana przy produkcji broni nuklearnej.

IAR/ks