X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Znowu wzrasta napięcie na Półwyspie Koreańskim

06.08.2019 18:00
Korea Północna dokonała testu rakiet krótkiego zasięgu, co zbiegło się w czasie ze wspólnymi manewrami Korei Południowej i USA
Audio
  • Rafał Ciastoń z Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego o napięciu na Półwyspie Koreańskim [posłuchaj]
Korea Południowa. Mężczyzna ogląda relację z północnokoreańskiej próby rakietowej
Korea Południowa. Mężczyzna ogląda relację z północnokoreańskiej próby rakietowejPAP/EPA/JEON HEON-KYUN

Korea Północna ponownie testowała rakiety krótkiego zasięgu - podało dowództwo południowokoreańskiej armii. To czwarte próby rakietowe komunistycznej Korei w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Wczoraj na Półwyspie Koreańskim rozpoczęły się wspólne manewry wojskowe sił Korei Południowej i USA, przeciwko którym protestował Pjongjang.

Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Korei Południowej poinformowało, że rakiety wystrzelono nad ranem czasu lokalnego z poligonu w południowo-zachodniej części Korei Północnej. Pociski osiągnęły maksymalną wysokość 37 kilometrów i po pokonaniu około 450 kilometrów zakończyły lot w Morzu Wschodnim. Wywiady wojskowe Korei Południowej i USA uważają, że testowano typ rakiet użytych już podczas prób pod koniec lipca. W Seulu ponownie zebrali się na specjalnym posiedzeniu członkowie Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Tymczasem wczoraj na Półwyspie Koreańskim rozpoczęły się wspólne manewry wojskowe Korei Południowej i USA. Przeciwko ich przeprowadzeniu protestowała Korea Północna. Władze w Pjongjangu ostrzegły wcześniej, że realizacja manewrów będzie oznaczała zerwanie porozumień dyplomatycznych z Waszyngtonem. W ubiegłym roku Stany Zjednoczone zobowiązały się do zawieszenia dużych manewrów wojskowych na Półwyspie Koreańskim.

Z Rafałem Ciastoniem, ekspertem Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego, rozmawiał Przemysław Pawełek.

Zobacz więcej na temat: Korea Północna USA