X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Donald Trump neutralny w sporze o reparacje wojenne

31.08.2019 10:44
Prezydent USA w ten sposób odpowiedział na pytanie korespondenta Polskiego Radia, czy popiera żądania polskich władz wypłacenia przez Niemcy reparacji za II wojnę światową
Audio
  • Prezydent Donald Trump neutralny w sporze o reparacje [posłuchaj]
Donald Trump
Donald TrumpPolskie Radio/ Marek Wałkuski

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zadeklarował neutralność w sporze o reparacje wojenne pomiędzy Polską a Niemcami. Wyraził chęć utrzymania dobrych relacji z obu krajami.
"Uważam, że to sprawa pomiędzy Polską a Niemcami. Mam dobre stosunki z obu krajami” - powiedział prezydent USA odpowiadając na pytanie korespondenta Polskiego Radia czy popiera żądania polskich władz wypłacenia przez Niemcy reparacji za II wojnę światową. 

Prezydent Donald Trump po raz kolejny usprawiedliwił przełożenie wizyty w Polsce, gdzie miał wziąć udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej tłumacząc, że wobec zagrożenia potężnym huraganem Dorian uznał, że powinien pozostać w kraju. Zapewnił, że do Polski uda się w innym terminie. 

Pytany, czy odwiedzi także Niemcy prezydent USA poinformował, że otrzymał zaproszenie od kanclerz Angeli Merkel. "W którymś momencie będziemy to planować” - powiedział Donald Trump. 

IAR/ks