X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Władimir Putin: Izrael to rosyjskojęzyczne państwo

18.09.2019 10:24
W ocenie Władimira Putina Izrael jest rosyjskojęzycznym krajem, ponieważ mieszka na jego terenie prawie dwa miliony Rosjan. Prezydent Rosji miał użyć takiego sformułowania w swoim przemówieniu podczas kongresu Międzynarodowej Żydowskiej Fundacji Charytatywnej „Keren Ha-Yestod” odbywającej się w Moskwie.
Władimir Putin
Władimir PutinPAP/EPA/PAVEL GOLOVKIN / POOL

Według prezydenta Władimira Putina, obywateli Rosji i Izraela łączy rodzina, pokrewieństwo i przyjazne więzi. "To prawdziwa rodzina internetowa. W tym kraju mieszka prawie 2 miliony rosyjskojęzycznych obywateli Izraela. Uważamy Izrael za państwo rosyjskojęzyczne" - cytuje Putina portal pravda.com.ua.

 

 

We wtorek prezydent Władimir Putin powiedział, że w styczniu 2020 roku odwiedzi Izrael, by wziąć udział w obchodach z okazji 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz i w odsłonięciu pomnika ofiar blokady Leningradu. 

Putin poinformował we wtorek, że prezydent Reuwen Riwlin zaprosił go do złożenia wizyty w Izraelu "w styczniu przyszłego roku, do wzięcia udziału w wydarzeniach z okazji 75. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Oświęcim i z okazji Dnia Pamięci Ofiar Holokaustu". Zapowiedział, że "na pewno skorzysta z tego zaproszenia". 

Wyraził także nadzieję, że trakcie wizyty weźmie udział, wraz z przedstawicielami władz Izraela, w odsłonięciu w Jerozolimie pomnika upamiętniającego ofiary niemieckiej blokady Leningradu. 

Rosyjski prezydent nie podał dokładnej daty wizyty. 

pravda.com.ua/PAP/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja Izrael Władimir Putin