X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Andrzej Duda: cięcia w polityce spójności i rolnej pogłębią różnice w UE

11.10.2019 16:33
Prezydent Andrzej Duda sprzeciwia się cięciom w polityce spójności i środkach na rolnictwo w budżecie Unii Europejskiej po 2020 roku. W Atenach podczas spotkania przywódców Grupy Arraiolos polski prezydent przypomniał stanowisko Warszawy, która chce utrzymania na obecnym poziomie unijnych funduszy na spójność i Wspólną Politykę Rolną.
Audio
  • W Atenach prezydent Andrzej Duda weźmie udział w spotkaniu przywódców Grupy Arraiolos Materiał Karola Darmorosa (IAR)
Uczestnicy szczytu
Uczestnicy szczytuPAP/EPA/ALEXANDROS BELTES

Na spotkaniu prezydentów 13 państw Unii Andrzej Duda argumentował, że wspólnotowa polityka spójności udowodniła skuteczność w niwelowaniu różnic między europejskimi regionami. - Po raz kolejny wyrażam nadzieję, że w ramach Wieloletnich Ram Finansowych uda się wypracować budżet ambitny, godzący interesy największych płatników netto UE z największymi beneficjentami polityki spójności. Nie mam wątpliwości, że cięcia w Polityce Spójności oraz Wspólnej Polityce Rolnej odbiją się absolutnie negatywnie na globalnym rozwoju gospodarczym Wspólnoty i pogłębią różnice rozwojowe pomiędzy państwami członkowskimi - zaznaczał Andrzej Duda.

W swoim wystąpieniu polski prezydent mówił też o problemie protekcjonizmu w sektorze usług oraz podwójnej jakości produktów we Wspólnocie. Andrzej Duda wyraził ubolewanie z faktu, że wciąż nie udało się wypracować mechanizmu liberalizacji dostępu do sektora usług na rynku unijnym. - Tak długo, jak przedsiębiorców usługowych z Polski, Czech, Słowenii czy Bułgarii przywódcy państw zachodnich określać będą jako „zagrożenie dumpingiem socjalnym” dla ich rodzimych firm, tak długo wszelkie deklaracje o naszym partnerstwie i przyjaźni będą pobrzmiewać fałszywą nutą - ocenił polski prezydent.

Za kontynuowaniem polityki spójności i rolnej w nowym unijnym budżecie opowiedzieli się również między innymi przywódcy Węgier, Chorwacji i Bułgarii. Prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarović oceniła, że w Europie nadal widać duże różnice w poziomie rozwoju. - Chorwacja jest bardzo zainteresowana dwiema politykami unijnymi, których finansowanie powinniśmy utrzymać na tym samym poziomie. To najbardziej tradycyjna, najstarsza - polityka rolna oraz oczywiście polityka spójności i jej fundusze - powiedziała.

Do przyjęcia unijnego budżetu na lata 2021-27 wymagana jest jednomyślność krajów członkowskich. Grupa Arraiolos, która obraduje dziś w Atenach, zrzesza prezydentów państw, których to premierzy uczestniczą w szczytach Rady Europejskiej.

IAR/dad