Polskie Radio
Section05
Grecja

Agresja Turcji na Morzu Śródziemnym. Unijni liderzy podjęli decyzję ws. sankcji

Unia Europejska nie nałoży na razie sankcji na Turcję. Unijni liderzy zebrani na szczycie w Brukseli zdecydowali, że nie będzie restrykcji za agresywne zachowania Turcji na Morzu Śródziemnym, ale zagrozili, że jeśli sytuacja się nie uspokoi, to powrót do pomysłu sankcji jest możliwy.
Zobacz więcej na temat:  Turcja Grecja Cypr Europa Unia Europejska Bruksela sankcje Unii Europejskiej Wojciech Cegielski ŚWIAT

Władze Grecji zaostrzają restrykcje w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem

W odpowiedzi na wzrost liczby przypadków koronawirusa w aglomeracji Aten i innych częściach kraju, niektóre greckie sklepy detaliczne muszą zostać zamknięte wcześniej, od soboty do 4 października - zarządziły władze. W piątek wiceminister ds. sytuacji nadzwyczajnych Nikos Hardalias powiedział, że kioski, minimarkety i sklepy z winami będą zamknięte od północy do 5 rano w Atenach i na innych obszarach o dużej liczbie zakażeń. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Grecja koronawirus COVID-19

TYLKO U NAS Bruksela zapowiada nową politykę migracyjną. Polska chce zwalczać problem u podstaw i bronić granic UE

Pożary obozów na greckich wyspach przypomniały o znaczeniu kwestii uchodźców i migrantów znajdujących się wewnątrz UE ale i u jej progu. W obliczu narastających napięć z Turcją zmiana podejścia jest konieczna. 
Zobacz więcej na temat:  migracja uchodźcy Grecja Turcja Unia Europejska kryzys migracyjny Ursula von der Leyen Komisja Europejska Syria Morze Śródziemne Cypr Włochy Recep Tayyip Erdogan Ministerstwo Spraw Zagranicznych ŚWIAT Francja Emmanuel Macron Frontex Europa Bliski Wschód Azja