X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Litwa popiera polską inicjatywę walki z oszustwami podatkowymi

09.11.2019 11:36
Litwa popiera polską inicjatywę walki z unikaniem płacenia podatku VAT - pisze szef litewskiego rządu Saulius Skvernelis w liście do premiera Mateusza Morawieckiego. Tekst listu został opublikowany na stronie internetowej litewskiego rządu.
Audio
  • Litwa popiera polską inicjatywę walki z oszustwami podatkowymi. Materiał Kamila Zalewskiego
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnepixabay.com/adam_gorka

Czytamy w nim, że Litwa całkowicie popiera dążenia do wzmocnienia walki z oszustwami oraz poszukiwanie sposobu na bliższą współpracę w tym obszarze. Saulius Skvernelis podkreśla, że podatek VAT jest bardzo ważnym źródłem dochodów dla państwowych budżetów państw unijnych. Jego zdaniem obecny system UE dotyczący współpracy w tej kwestii ma na celu jak najszybsze reagowanie na potrzeby zmieniającego się rynku Wspólnoty. Jednak, jak pisze litewski premier, jego potencjał nie jest w pełni wykorzystywany. Saulius Skvernelis wskazuje przykład Polski i Litwy, które w 2017 roku podpisały obustronne porozumienie dotyczące polskiej i litewskiej administracji podatkowej. - Jest to dodatkowy środek w walce z unikaniem płacenia podatku VAT. Uważamy, że ściślejsza wielostronna współpraca doprowadziłaby do znacznych postępów w tej kwestii - czytamy w liście. Premier Litwy zaznaczył też, że jego kraj chętnie przyczyni się do powołania wspólnej grupy roboczej, aby z innymi państwami członkowskimi uszczelnić system poboru podatków.

Oszustwa związane z wyłudzaniem podatku VAT w Unii Europejskiej szacowane są na blisko 150 milardów euro rocznie.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Litwa podatek VAT