Polskie Radio
Section05
podatek VAT

Orlen wspiera budżet. Wiceprezes Szewczak: z tytułu różnych podatków i opłat wpłacimy około 70 mld zł

- W pierwszej połowie roku 40 mld zł zapłaciliśmy w formie podatków i różnych opłat. W całym roku szacujemy, że będzie to łącznie około 70 mld zł i jest to ogromny zastrzyk dla budżetu państwa - powiedział wiceprezes Orlenu ds finansowych Janusz Szewczak. Dodał, że będzie to stanowiło ok. 12 proc. całych przychodów do budżetu państwa.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Orlen PGNiG gaz Daniel Obajtek benzyna paliwa diesel podatek VAT cit prywatyzacja Janusz Szewczak POLSKA

"Zawsze przygotujemy działania osłonowe dla Polaków". Premier zapewnia o rządowym wsparciu w kryzysach

- Niezależnie od tego, jaki będzie kryzys, zawsze przygotujemy działania osłonowe dla Polaków, którzy tego potrzebują; od dodatków na węgiel i gaz, poprzez zamrożenie cen energii czy zerowy VAT na żywność - powiedział w sobotę w Kościerzynie premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki premier tarcza antyinflacyjna tarcza antykryzysowa podatek VAT POLSKA polityka

Nierzetelne faktury na miliony złotych. KAS rozbiła grupę przestępczą

Łódzka Krajowa Administracja Skarbowa rozbiła grupę przestępczą, która wyłudzała podatek od towarów i usług. Firmy z branży tekstylnej korzystały z nierzetelnych faktur o wartości 130 mln zł i podawały nieprawdę w składanych deklaracjach podatkowych. Skarb Państwa stracił ponad 23 mln zł w podatku VAT.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Krajowa Administracja Skarbowa POLSKA przestępczość gospodarcza podatek VAT

Premier: potrafimy dobrze zarządzać finansami publicznymi, czego nie można było powiedzieć o opozycji

Polski budżet ma się bardzo dobrze. Potrafimy dobrze zarządzać finansami publicznymi, czego nie można było powiedzieć o opozycji. Z tego powodu rząd PiS obniżył wszystkie główne podatki z PIT na czele – podkreślił premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie opublikowanym przez portal I.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mateusz Morawiecki podatki pit podatek VAT finanse publiczne GOSPODARKA

Ceny gazu dla biznesu. Rząd myśli o wakacjach rachunkowych na wzór wakacji kredytowych

Pracujemy nad rozwiązaniem dotyczącym wakacji rachunkowych porównywalnych do wakacji kredytowych - powiedziała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa odnosząc się do osłon w sprawie cen gazu dla biznesu. Oceniła, że byłoby to pomocne szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma gaz ziemny ceny podatek VAT ulga podatkowa energia elektryczna

Powrót do 23-proc. stawki VAT na paliwa. Roszkowski: Orlen zdołał utrzymać w Polsce najtańsze paliwo w Europie

Mimo spodziewanego i nieuniknionego powrotu poprzedniej, 23-proc. stawki VAT na paliwa gotowe, polscy kierowcy tankują tylko nieznacznie drożej - napisał w komentarzu na portalu cire.pl Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego. Dodał, że koncerny takie, jak Orlen, mają czas przygotować się do spodziewanej podwyżki i odpowiednio na nią zareagować.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Orlen ceny paliw ropa naftowa podatek VAT