X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Donald Tusk odchodzi ze stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej

30.11.2019 14:21
Donald Tusk odchodzi ze stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej. Oficjalnie dziś jest ostatni dzień jego urzędowania.
Audio
  • Donald Tusk odchodzi ze stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej. Materiał Beaty Płomeckiej z Brukseli (IAR)
Charles Michel i Donald Tusk
Charles Michel i Donald TuskPAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Od jutra nowym szefem Rady będzie Charles Michel. Wczoraj w budynku Rady Europejskiej w Brukseli nastąpiło symboliczne przekazanie sterów. Donald Tusk wręczył Belgowi dzwonek, którym przez pięć lat otwierał unijne szczyty, i podsumował swoją kadencję. - Udało się utrzymać Unię Europejską mimo kryzysów w takiej autentycznej solidarności, to jest to na pewno powód do satysfakcji - powiedział odchodzący szef Rady.

A polscy europosłowie są podzieleni w ocenach. Kosma Złotowski z Prawa i Sprawiedliwości uważa, że brexit to porażka Donalda Tuska. - Mógł sprawy prowadzić tak, aby do tego nie doszło - powiedział polityk. Europoseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki widzi to inaczej. - Przecież właśnie między innymi dzięki negocjacjom mamy proces, który póki co nie zakończył się dramatem i twardym rozejściem, czyli bezumownym, a więc sukces, a nie porażka - powiedział Andrzej Halicki. Europosłowie PO przypominają też, że Donald Tusk od początku kryzysu migracyjnego sprzeciwiał się pomysłom Komisji Europejskiej, dotyczącym obowiązkowego przyjmowania uchodźców. Z kolei deputowani PiS zarzucają Donaldowi Tuskowi, że nie był neutralny i atakował polski rząd.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Donald Tusk Rada Europejska