Polskie Radio
Section05
Donald Tusk

ANALIZA Nie tylko Andrzej Seweryn. Skandalicznych i wulgarnych wypowiedzi polityków i sympatyków PO było znacznie więcej

Agresywne i wulgarne wypowiedzi przedstawicieli Platformy Obywatelskiej i jej sympatyków, w tym także celebrytów, nie są nowością. Ostatnio wzburzenie internautów wywołały słowa aktora Andrzeja Seweryna, który apelował, by "wszystkim tym Kaczyńskim przypi***ć". Przypominamy niektóre zachowania i wypowiedzi polityków oraz zwolenników PO.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Donald Tusk tomasz lis Andrzej Seweryn Radosław Sikorski Daniel Olbrychski

Tusk: nie ma co przeklinać; Sikorski: zgadzam się z Andrzejem. Politycy opozycji podzielni po nagraniu Seweryna

Jutro [niedziela - red.] jest marsz siły i nadziei, nie bezradnej złości. Więc nie ma co przeklinać. Silni nie muszą - podkreślił w sobotę lider PO, były premier Donald Tusk, odnosząc się do opublikowanego nagrania Andrzeja Seweryna. Z kolei prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że spór to istota demokracji, ale musi się toczyć bez agresji.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Seweryn POLSKA polityka Donald Tusk opozycja Platforma Obywatelska

ANALIZA Opozycja wciąż kluczy ws. programów społecznych. Są "za, a nawet przeciw" 800+

Jarosław Kaczyński podczas ostatniej konwencji programowej PiS zaproponował zwiększenie świadczenia Rodzina 500+ do kwoty 800 złotych od nowego roku. Politycy opozycji wyrażają w tej sprawie mieszane opinie, co - zdaniem przedstawicieli obozu rządzącego - podważa ich wiarygodność, kiedy twierdzą, że raz przyznane świadczenia nie zostaną odebrane. Co politycy opozycji mówili na przestrzeni lat o pierwszej wersji świadczenia Rodzina 500+?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka opozycja 500+ PiS Donald Tusk pomoc społeczna

ANALIZA Komisja ds. rosyjskich wpływów. Przypominamy wydarzenia, które do dziś budzą kontrowersje

Od poniedziałku wiadomo już, że komisja ds. badania wpływów Rosji w Polsce będzie działać. Nie wiadomo jeszcze, jakie sprawy znajdą się w centrum zainteresowania tego gremium, wątki rosyjskie pojawiają się jednak w kontekście wielu spraw związanych z polską polityką zagraniczną i energetyczną.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Rosja Radosław Sikorski Polityka zagraniczna Polski relacje polsko-rosyjskie

Projekt polsko-rosyjskiej współpracy z czasów Tuska. Macierewicz przypomina niewygodne szczegóły

- Projekt współpracy między Polską a Rosją za czasów rządów Donalda Tuska zakładał nie tylko wymianę informacji, wspólne ćwiczenia, ale to, że wojsko polskie będzie brało udział, wspólnie z wojskiem rosyjskim, w interwencjach militarnych - powiedział w piątek w Radiu Wnet wiceprezes PiS Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Rosja Władimir Putin Platforma Obywatelska Ukraina

PR24 Kwiatkowski ujawnił, dlaczego politycy opozycji pójdą w marszu Tuska. "Ustawa ds. rosyjskich wpływów dała nam motywację"

- Podpisanie ustawy przez prezydenta ws. komisji ds. badania rosyjskich wpływów dało nam dodatkową motywację i wielu polityków opozycji, którzy się wcześniej wahali, zwłaszcza politycy Trzeciej Drogi, zmienili zdanie i na marszu 4 czerwca się pojawią - podkreślił w Polskim Radiu 24 Robert Kwiatkowski z koła parlamentarnego Lewicy Demokratycznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Kwiatkowski lewica polityka Rosja Donald Tusk

"Zemsta Wałęsy na rządzie Olszewskiego". Krzysztof Wyszkowski o wydarzeniach 4 czerwca 1992 r.

- Postępowanie Wałęsy było spowodowane nie tylko tym, że został upokorzony wobec Rosjan czy świata w jakimś stopniu, ale również strachem przed ujawnieniem jego własnej agenturalności. Wtedy porozumiał się z Donaldem Tuskiem na rzecz przygotowania planu obalenia rządu, który został przyspieszony i zrealizowany 4 czerwca - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Wyszkowski, opozycjonista w czasach PRL.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Jan Olszewski Donald Tusk Rosja komisja śledcza Krzysztof Wyszkowski

Parys o kulisach odwołania rządu Olszewskiego. "Tusk postanowił razem z komunistami chronić agenturę"

31 lat temu upadł rząd Jana Olszewskiego, pierwszy gabinet po II wojnie światowej wyłoniony przez Sejm po całkowicie wolnych wyborach. - 4 czerwca 1992 roku Donald Tusk razem z komunistami, postanowił chronić komunistyczną agenturę - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były minister obrony narodowej w rządzie Jana Olszewskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Jan Olszewski Donald Tusk Rosja komisja śledcza

Kolejni przedstawiciele opozycji na marszu 4 czerwca. Müller: widzę tu wyraz hołdu lennego wobec Tuska

- Mieli nie brać udziału w marszu 4 czerwca, teraz idą w rządku Szymon Hołownia, Władysław Kosiniak-Kamysz, inni liderzy opozycji - mówił rzecznik rządu Piotr Müller w Radiu Zet. - Oni się nie dogadali na wspólne listy, ale mimo wszystko teraz szukali wymówki, jak Donaldowi Tuskowi ten hołd złożyć. To jest też informacja dla wszystkich innych: tak, to Donald Tusk chce rządzić krajem, oni będą posłuszni - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rosja opozycja Donald Tusk

Bochenek o Tusku i PO: zmierzają do wywołania społecznego napięcia. Chyba chcą wojny domowej

- Biorąc pod uwagę ostatnie dni, wypowiedzi bardzo ostre Donalda Tuska, polityków PO, oni chyba zmierzają do wywołania wyjątkowego napięcia społecznego w Polsce, chcą jakiejś wojny domowej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Rafał Bochenek, rzecznik PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia polityka PiS Rafał Bochenek Donald Tusk Rosja wybory w Polsce Grzegorz Jankowski