Polskie Radio
Section05
Donald Tusk

Prof. Domański: PO nie może liczyć na to, że opozycja zjednoczy się wokół niej

- Lewica i PSL już w czerwcu w wyborach prezydenckich deklarowały dystansowanie się wobec występowania przeciwko PiS jednym frontem. PO nie ma zatem co liczyć, że opozycja zjednoczy się wokół niej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog z UW.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Szymon Hołownia opozycja Donald Tusk Borys Budka Rafał Trzaskowski Henryk Domański Tadeusz Płużański Polskie Radio 24

Rzecznik rządu przypomniał wypowiedź Tuska o uzależnieniu funduszy UE od praworządności. "Ryzykowny krok"

Rzecznik rządu Piotr Müller zareagował na tweet Donalda Tuska przypomnieniem jego słów z 2018 r., gdy pytany, czy realny jest scenariusz uzależnienia wypłaty środków od przestrzegania zasad praworządności, Tusk powiedział, że "uważałby to za bardzo ryzykowny i krok w niewłaściwym kierunku".
Zobacz więcej na temat:  fundusze unijne Unia Europejska POLSKA Piotr Müller Donald Tusk

Tusk komentuje szczepionkę na koronawirusa. Fogiel: wpis tak żałosny, że aż osłabia

"Jest szczepionka, ale niemiecka. Wynaleziona przez firmę tureckich emigrantów. Co teraz?" - napisał w poniedziałek na Twitterze szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk. Zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel określił jego wpis jako "tak żałosny, że aż osłabia".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Radosław Fogiel szczepionka szczepienia koronawirus COVID-19 pandemia media społecznościowe twitter

"Pokazuje patologię tamtego układu". Prof. Ryba o śledztwie związanym ze Sławomirem Nowakiem

- Kiedyś się mówiło, że układ po PRL-u jest patologiczny między innymi dlatego, że w sposób patologiczny układają się kwestie biznesu i polityki. Wydaje się, że tutaj widać to aż nadto namacalnie - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba o śledztwie związanym ze Sławomirem Nowakiem. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Nowak Platforma Obywatelska Michał Rachoń Donald Tusk

Były prezes PKN Orlen usłyszał zarzuty korupcyjne. Ciąg dalszy sprawy Nowaka

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skieruje w środę do sądu wnioski o tymczasowe aresztowanie b. prezesa PKN Orlen, byłego wiceprezesa PGE i mężczyzny, który w jego imieniu miał składać korupcyjne propozycje b. ministrowi transportu Sławomirowi Nowakowi. Dariusz K. usłyszał już zarzut wręczenia korzyści majątkowej w wysokości blisko 200 tys. zł w zamian za uzyskanie korzystnych warunków kontraktu.
Zobacz więcej na temat:  CBA prokuratura Warszawa Sławomir Nowak Orlen PGE Donald Tusk Energa POLSKA

"Uderza poczucie bezkarności". Samuel Pereira o sprawie Sławomira Nowaka

- Pytanie, jakie jeszcze kwestie mogą wyjść ws. Sławomira Nowaka, który okazuje się osobą kluczową nie tylko politycznie, ale także postacią pewnego systemu polityczno-finansowego polegającego na czerpaniu bezpośrednich korzyści z robienia polityki - mówił w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira (portal TVP Info).
Zobacz więcej na temat:  koalicja obywatelska polityka Polskie Radio 24 POLSKA Sławomir Nowak Samuel Pereira Donald Tusk

Tusk drwi na Twitterze. Zaatakował prezydenta, premiera i prezesa PiS

"Duda radośnie komentuje sportowe wydarzenia, uśmiechnięty Morawiecki ogłasza kolejne sukcesy, Kaczyński schował się w nowym gabinecie. Wirus zabił prawie trzy tysiące Polaków i zabija dalej. Zaraza" - napisał na Twitterze były premier Donald Tusk, odnosząc się do sytuacji epidemiologicznej w kraju.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk twitter polityka Andrzej Duda Mateusz Morawiecki Jarosław Kaczyński POLSKA

"Znów próbuje wywołać w Polsce histerię". Komentatorzy o wpisie Tuska

- Donald Tusk zrobi wszystko, żeby przekonać świat, że rządy PiS we wszystkim są niewłaściwe - powiedział w Polskim Radiu 24 Dawid Wildstein (TVP), komentując ostatni wpis byłego premiera Polski na Twitterze. W dyskusji udział wzięli także: Piotr Cywiński ("Sieci") i Sławomir Jastrzębowski (ekspert ds. wizerunku).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce Donald Tusk pandemia Polskie Radio 24 Michał Rachoń

"Okres przejściowy zbyt krótki". Poseł KO o projekcie ustawy o ochronie zwierząt

- Prawo i Sprawiedliwość ma zwyczaj, żeby zgłaszać mnóstwo poprawek na poziomie prac w komisjach i to często wypacza pierwotny kształt danego projektu. Poczekajmy na to, jaki będzie ostateczny kształt tej nowelizacji - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Mirosław Suchoń z Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Platforma Obywatelska opozycja Donald Tusk Borys Budka Nowoczesna ochrona zwierząt