Polskie Radio
Section05
Donald Tusk

Donald Tusk tłumaczy swój wpis na Twitterze o Polsce

Donald Tusk mówił w Brukseli, że Unia Europejska jest wystawiona na ataki hybrydowe oraz na dezinformację i musi być świadoma zagrożeń. Przewodniczący Rady Europejskiej był pytany na konferencji kończącej szczyt Partnerstwa Wschodniego o rosyjskie wpływy w UE i wpis na Twitterze, w którym skrytykował politykę rządu PiS porównując ją do polityki Kremla.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk premier Beata Szydło ŚWIAT Unia Europejska

"Krytykują nas w UE, gdyż odłączyliśmy się od stada"

- Dopóki pokornie biegliśmy w stadzie, dopóki byliśmy w tzw. głównym nurcie UE, dopóki nie kontestowaliśmy wizji - moim zdaniem szkodliwej, niebezpiecznej - nowego ładu cywilizacyjnego, któremu ton nadawały Niemcy i Francja, nie mieliśmy problemu ochrony naszej reputacji międzynarodowej – powiedział w "Sygnałach dnia" prof. Andrzej Zybertowicz, socjolog, doradca prezydenta Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Zybertowicz POLSKA Donald Tusk Piotr Gociek

NASZ WYWIAD Tyrmand: wpis Tuska wzmocni PiS [WIDEO]

- To tylko zabierze mu wyborców, wzmocni Prawo i Sprawiedliwość oraz eurosceptyczne ruchy w Europie Środkowo-Wschodniej. Tusk angażuje się w politykę swojego kraju, podczas gdy jego rola polega na tym właśnie, żeby tego nie robić - mówił o tweecie szefa RE w wywiadzie dla PolskieRadio.pl Matthew Tyrmand, działacz społeczny, publicysta i komentator.
Zobacz więcej na temat:  Matthew Tyrmand Donald Tusk Marsz Niepodległości Unia Europejska Mariusz Błaszczak TYLKO U NAS

Wpis Donalda Tuska na Twitterze. Komentarze

-  Za czasów przewodnictwa Donalda Tuska w Radzie Europejskiej Unia Europejska notuje same klęski. To za jego kadencji był Brexit czy pomysł automatycznej, algorytmicznej relokacji uchodźców, co zakończyło się klęską – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 senator PiS Jan Maria Jackowski. Do niedzielnego wpisu byłego premiera na Twitterze odniósł się także poseł Kukiz’15 Paweł Szramka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk twitter

Wpis Tuska na Twitterze. "Szarpania tygrysa za wąsy"

- Było trochę nerwowości w ekspresowej reakcji polityków PiS na jeden tweet Donalda Tuska. To pokazuje, że Donald Tusk jest twardym zawodnikiem i że część polityków obozu rządzącego boi się jego powrotu, a część obozu opozycyjnego na ten powrót liczy – powiedziała w Polskim Radiu 24 publicystka Faktu Agnieszka Burzyńska. O niedzielnym wpisie byłego premiera na Twitterze mówił także Krzysztof Losz z Naszego Dziennika i Paweł Lisicki z Do Rzeczy.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Unia Europejska Bruksela Prawo i Sprawiedliwość Paweł Lisicki Ukraina