X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Donald Tusk

Publicysta: Donald Tusk nawiązuje do dziedzictwa Magdalenki

- Donald Tusk nawiązuje do dziedzictwa obrad w Magdalence. Jest wręcz jego integralną częścią, co widzieliśmy na filmie "Nocna zmiana", który ukazywał kulisy obalenia rządu Jana Olszewskiego. Jest jedną z głównych osób, które zdyskontowały porozumienie Okrągłego Stołu - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Andrzej Rafał Potocki, publicysta "Sieci". Do pomysłu utworzenia nowego politycznego ruchu, na którego czele miałby stanąć obecny szef RE, odniósł się również prof. Henryk Domański.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk

Zdzisław Krasnodębski: ktoś powinien zwrócić uwagę Tuskowi

- Ci, którzy się orientują w polityce europejskiej, są świadomi tego, że Donald Tusk ma ambicje powrotu (do polityki krajowej – red.). W zasadzie to się kłóci z jego rolą przewodniczącego Rady Europejskiej - mówił w "Sygnałach dnia" prof. Zdzisław Krasnodębski, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego i eurodeputowany PiS.
Zobacz więcej na temat:  Zdzisław Krasnodębski Parlament Europejski Unia Europejska Europa Donald Tusk POLSKA

Kazimierz Kik: Donald Tusk wypowiada się jak eurokrata

- Donald Tusk szuka miejsca w piekle dla tych wszystkich, którzy bardziej kierują się interesem narodowym, interesem danego państwa, w tym wypadku tych Brytyjczyków, którzy uznali, że Wielka Brytania poszybuje wyżej poza Unią Europejską – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, wykładowca Uniwersytetu J. Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kazimierz Kik Parlament Europejski Donald Tusk Wielka Brytania Brexit

Saryusz-Wolski o słowach Tuska: mogły być na rękę Niemcom

Obrażanie przez Tuska Brytyjczyków mogło być zamierzone i na rękę niemieckiej stronie. Polakom na Wyspach szkodzi – napisał na Twitterze eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Jacek Saryusz-Wolski. Polityk odniósł się w tej sposób do kontrowersyjnych słów przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska dotycząch zwolenników brexitu, którzy nie mieli planu na jego przeprowadzenie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Jacek Saryusz-Wolski Brexit

Nowy ruch Donalda Tuska. "Trudno powiedzieć czemu ma służyć"

Publicyści komentowali w Polskim Radiu 24 nową inicjatywę polityczną Donalda Tuska. Według Agatona Kozińskiego jest to "bardzo duże wydarzenie polityczne", Jarema Piekutowski uważa, że "jeśli opozycja chce wygrać muszą się pojawić nowe szyldy", a Tomasz Sakiewicz jest zdania, że "Jarosław Kaczyński może spać spokojnie".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Donald Tusk Eliza Olczyk Agaton Koziński partia Wiosna Nord Stream 2 POLSKA

Dawid Wildstein o publikacji "Rz": mobilizacja elektoratu

Ruch 4 czerwca - to być może nowy plan polityczny opozycji, o którym donosi "Rzeczpospolita". Donald Tusk według dzienika może podjąć się zbudowania nowej platformy opozycyjnej wobec rządów PiS. - Donald Tusk lubi od czasu do czasu o sobie przypominać - mówi w "Sygnałach dnia" publicysta Dawid Wildstein.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Dawid Wildstein Donald Tusk Grzegorz Schetyna wybory parlamentarne Katarzyna Gójska

Marek Suski: Donald Tusk wykorzystuje swoją funkcję do walki politycznej

- Szef Rady Europejskiej Donald Tusk wykorzystuje swoją funkcję do krajowej, bieżącej polityki, do walki politycznej z obozem rządzącym - ocenił w piątek szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski. Odniósł się tak do doniesień na temat powstania nowego projektu politycznego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Suski Rzeczpospolita Donald Tusk Prawo i Sprawiedliwość wybory parlamentarne Katarzyna Gójska