X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruś i Rosja nie mogą się porozumieć ws. taryf za tranzyt ropy

13.01.2020 14:22
Przedstawicielom urzędów antymonopolowych Rosji i Białorusi na dzisiejszym spotkaniu nie udało się uzgodnić taryf za tranzyt rosyjskiej ropy i produktów naftowych przez terytorium Białorusi. Mińska rządowa agencja prasowa "Biełta" informuje, że rozmowy będą kontynuowane "w najbliższym czasie".
Audio
  • Białoruś wprowadziła podatek ekologiczny na transportowaną ropę. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock.com / exsilentroot

Białoruś chce podwyższyć taryfy za tranzyt rosyjskiej ropy, tak by uwzględniły one inflację i straty wynikające z dostaw w roku ubiegłym zanieczyszczonej rosyjskiej ropy. Według nieoficjalnych informacji Mińsk proponuje podwyższyć koszty tranzytu o ponad 16 procent - co nie zadowala Moskwy.

Białoruś dotychczas nie ma zawartego z Rosją kontraktu na dostawy ropy w tym roku z powodu między innymi sporu o cenę. Otrzymała tylko niewielkie ilości tego surowca, tak by miejscowe rafinerie do końca stycznia mogły pracować na minimalnych obrotach.

Prezydent Białorusi wprowadził ekologiczny podatek na ropę transportowaną przez terytorium jego kraju. Oficjalnie podatek ma pokryć likwidację ewentualnych następstw awarii ropociągów i innych nieprzewidzianych sytuacji związanych z transportem ropy.

Niezależni eksperci uważają jednak, że białoruskie władze zdecydowały się na wprowadzenie podatku ekologicznego, aby kompensować straty wynikające z nowych cen na importowaną ropę.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja Białoruś ropa naftowa