X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
ropa naftowa

Premier: inwestycja w Możejki dzięki determinacji Lecha Kaczyńskiego

„Inwestycję w rafinerię w Możejkach, która jest kluczowa dla naszego bezpieczeństwa energetycznego zawdzięczamy wizji i determinacji prezydenta Lecha Kaczyńskiego” – mówił w niedzielę w Możejkach premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej z szefem litewskiego rządu Sauliusem Skvernelisem. O polsko-litewskiej współpracy energetycznej mówił w audycji Gorący Temat politolog Andrzej Pukszto z Uniwersytetu Witolda Wielkiego w Kownie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Litwa bezpieczeństwo energetyczne Mateusz Morawiecki Lech Kaczyński Rosja ropa naftowa

Ropa na światowych giełdach nadal drożeje

Notowania ropy naftowej w USA rosną w reakcji na osłabienie obaw o wojnę handlową pomiędzy największymi gospodarkami na świecie - USA i Chinami - pomiędzy którymi panuje przynajmniej na razie rozejm. Do ważnego spotkania w sprawie cen ropy na rynkach w tym tygodniu przygotowuje się Arabia Saudyjska i Rosja. Wzrosty cen ropy na świecie są powodem podwyżek cen paliw na stacjach benzynowych.  
Zobacz więcej na temat:  ropa naftowa ceny paliw

"Największa zmowa cenowa w historii ostatnich lat"

Notowania ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych zwyżkują, bo okazało się, że amerykańskie zapasy surowca spadły do 1,4 mln baryłek, a nie jak wcześniej podawano - wzrosły o prawie 5 mln baryłek. Analitycy Goldman Sachs widzą też ryzyka dla rynków ropy związane z Iranem - informują maklerzy. O przyczynach i rozwiązaniach w takiej sytuacji mówił w Polskim Radiu 24 ekspert rynku paliw Andrzej Szczęśniak.
Zobacz więcej na temat:  ceny paliw Andrzej Szczęśniak ropa naftowa USA Arabia Saudyjska Rosja

Ceny paliw w górę. Winna głównie sytuacja międzynarodowa

Złe wiadomości dla kierowców. Ropa będzie drożała, a to nieuchronnie przełoży się na ceny paliw, które już przebijają poziom 5 złotych. Po wycofaniu się Stanów Zjednoczonych z porozumienia nuklearnego z Iranem - swoje stanowisko zajmie teraz Unia Europejska. Na obniżkę czarnego złota w najbliższych tygodniach nie ma jednak co liczyć - nie sprzyja temu sytuacja na światowych rynkach.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Jagiełowicz ropa naftowa paliwa ceny paliw Iran