X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Saryusz-Wolski o debacie w PE w sprawie Polski: ciąg dalszy nękania

11.02.2020 11:43
Europoseł Jacek Saryusz-Wolski mówi, że dzisiejsza dyskusja w Parlamencie Europejskim o praworządności w Polsce to ciąg dalszy nękania i szkalowania naszego kraju. O dopisanie tego tematu do porządku obrad wnioskowali liberałowie. W Polskim Radiu 24 Jacek Saryusz - Wolski mówił, że debata odbędzie się późnym wieczorem, około godziny 21 - 22. "Podejrzewam, że jak zawsze przy pustej sali. Główną osobą, która będzie przemawiała z frakcji konserwatywnej, będzie pani premier Beata Szydło" - dodał europoseł.
Audio
  • Jacek Saryusz - Wolski ocenił, że przeciek medialny o rzekomych wysokich karach, które TSUE chce nałożyć na Polskę za reformę sądownictwa to fake news (IAR)
  • Jacek Saryusz-Wolski przyznał, że ewentualna procedura nałożenia kary na Polskę byłaby dużo dłuższa i bardziej skomplikowana (IAR)
Jacek Saryusz-Wolski
Jacek Saryusz-WolskiPR24/DK

- Ponieważ w ramach art. 7, w ramach którego Komisja oskarżała Polskę o naruszenia rządów prawa, w zasadzie Komisja przegrała, bo ta procedura stanęła w miejscu, ponieważ nie ma wymaganej większości głosów, to próbuje się Polskę oskarżać w innych formach i na innych forach - raz to jest Parlament Europejski, to nie pierwsza taka debata, tym razem bez rezolucji, no i składając wnioski kolejne do TSUE. Ciąg dalszy robienia Polsce >gęby< i złej prasy, i złego obrazu - wyjaśnił polityk PiS.

Jacek Saryusz-Wolski dodał, że przeciek medialny o rzekomych wysokich karach, które TSUE chce nałożyć na Polskę za reformę sądownictwa to fake news, podobny do nieprawdziwych doniesień sprzed kilku lat o spodziewanych sankcjach finansowych za odmowę przyjmowania uchodźców.

- Jest to element wojny psychologiczno-informacyjnej, żerują na niewiedzy, kompleksach i czołobitnym stosunku do UE, głównie totalnej opozycji, ale i szerszych kręgów społecznych, licząc na to, że tego typu przekaz wpłynie na zmiękczenie drugiej strony, no i pytanie, kto pierwszy w tej materii nerwowo nie wytrzyma, także wojna nerwów - stwierdził.

Europoseł dodał, że ewentualna procedura nałożenia kary na Polskę byłaby dużo dłuższa i bardziej skomplikowana.

- Tutaj nie ma żadnej podstawy prawnej. Trybunał, który po prostu brutalnie, w politycznie motywowany sposób stosuje coś, co się określa w literaturze aktywizmem sędziowskim, czyli sędziowie wychodzą poza litery prawa i sami w cudzysłowie piszą prawo. Także przy tej całej złej woli, która zdecydowanie jest i politycznie motywowanym negatywnym stosunku TSUE do Polski, gdzie korporacja prawnicza broni innej korporacji prawniczej, na dzisiaj to jest wojna nerwów - wyjaśnił.

Zdaniem liberałów, wnioskujących o debatę, reforma sądownictwa podpisana ostatnio przez prezydenta Andrzeja Dudę może doprowadzić do ograniczenia niezależności sędziów. Przeciwne debacie w tej sprawie jest Prawo i Sprawiedliwość. PiS broni stanowiska, że Polska wprowadza takie same reformy, jak inne kraje europejskie, a dyskusje w Strasburgu na ten temat polska partia rządząca nazywa "atakiem politycznym".


IAR/dad