X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Litwa: rozwiązanie problemu "Orlenu" pomogło stosunkom polsko-litewskim

14.02.2020 12:35
Ustępstwa Litwy wobec koncernu "Orlen", który zarządza rafinerią w Możejkach pomogły w obustronnych stosunkach. Takie przekonanie wyraził prezydent Gitanas Nauseda w wywiadzie udzielonym portalowi Delfi.
Audio
  • Litwa: rozwiązanie problemu "Orlenu" pomogło stosunkom polsko-litewskim. Materiał Kamila Zalewskiego
PKN Orlen.
PKN Orlen.Mat. Prasowy PKN Orlen

Gitanas Nauseda przypomniał, że od początku kadencji deklaruje, iż Polska jest strategicznym partnerem Litwy. Zwrócił uwagę na to, że nasze kraje mają wiele wspólnych interesów i prawie żadnych punktów zapalnych. Wyjątek stanowi pisownia nazwisk w oryginale w litewskich dokumentach. Prezydent Litwy powiedział, że polscy politycy poruszają tę kwestię, ale robią to "bardzo uprzejmie i bez presji".

Prezydent uważa, że litewski Sejm powinien pozwolić na oryginalny zapis imion i nazwisk na drugiej stronie paszportu. Jego zdaniem powinno to nastąpić po jesiennych wyborach parlamentarnych.

Prezydent Gitanas Nauseda powiedział, że łączą go przyjazne stosunki z prezydentem Andrzejem Dudą. Dowodem na to ma być choćby zaproszenie go na narty do rezydencji polskiego prezydenta na południu Polski.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Litwa PKN Orlen Orlen