Polskie Radio
Section05
PKN Orlen

DTM: Kubica poza pierwszą dziesiątką w kwalifikacjach. Rast z pole position i o krok od tytułu

Robert Kubica (BMW Orlen Team ART) zajął trzynaste miejsce w kwalifikacjach wyścigu serii DTM na niemieckim torze Hockenheimring. Najszybszy okazał się Niemiec Rene Rast (1:28.337), który wyprzedził swojego rodaka Mike'ego Rockenfellera (+0.402) i Brytyjczyka Jamie'ego Greena (+0.418) - wszyscy Audi.
Zobacz więcej na temat:  DTM Moto sport sporty motorowe Robert Kubica bmw SPORT PKN Orlen Orlen

DTM: kolejne punkty Kubicy. Rast i Mueller stoczą walkę o tytuł

Robert Kubica (Orlen Team ART) zajął 8. miejsce w sobotnim wyścigu serii Deutsche Tourenwagen Masters na niemieckim torze Hockenheimring. Zwyciężył Szwajcar Nico Müller (Audi Sport Team Abt Sportsline) przed reprezentantem gospodarzy Rene Rastem (Audi Sport Team Rosberg) i Brytyjczykiem Jamiem Greenem (Audi Sport Team Rosberg).
Zobacz więcej na temat:  DTM Robert Kubica Moto sport sporty motorowe SPORT bmw Orlen PKN Orlen

Działania Orlenu w walce z pandemią. Daniel Obajtek: musimy spełniać zadania społeczne

- Ja uważam, że nic nadzwyczajnego nie robimy. Dla mnie jest to ważne, by zabezpieczać rynek, by zabezpieczać swoich klientów. To są również obywatele naszego wspaniałego państwa i musimy ich chronić. Firma o tak dużych rozmiarach musi spełniać zadania społeczne - mówił w Polskim Radiu 24 prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA GOSPODARKA PKN Orlen Daniel Obajtek Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Orlen koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia

DTM: podium w Zolder nadzieją Kubicy na przyszłość? Rewolucja serii może pomóc Polakowi

Robert Kubica (Orlen Team ART) w miniony weekend zajął trzecie miejsce na belgijskim torze Zolder w wyścigu DTM. Dla Polaka było to pierwsze podium w tegorocznym sezonie, którego z pewnością nie może zaliczyć do udanych. Nadzieją dla Kubicy są zmiany w niemieckiej serii, które będą widoczne w 2021 roku. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Moto sport sporty motorowe Robert Kubica DTM bmw PKN Orlen Orlen

Gryglas: nie zgodzimy się na przejęciu Lotosu, jeśli transakcja zagrozi bezpieczeństwu

Podczas dzisiejszego posiedzenia sejmowej komisji energii posłom przedstawiona została informacja ministra aktywów państwowych w sprawie kondycji finansowej spółki PKN Orlen i możliwości przejęcia przez nią Grupy Lotos. Zbigniew Gryglas powiedział, że ministerstwo kontroluje ten proces i nie zgodzi się na transakcję, jeśli uzna, że zagrozi bezpieczeństwu.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Gryglas Ministerstwo Aktywów Państwowych lotos PKN Orlen GOSPODARKA gospodarka polska POLSKA

Daniel Obajtek: "PRK to potrzebna i pożyteczna inicjatywa"

- Cieszę się, że Polski Koncern Naftowy Orlen jako jedna z największych, najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej innowacyjnych polskich firm jest partnerem tak ważnego i potrzebnego projektu jakim jest Polskie Radio Kierowców - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek podczas inauguracji nowej anteny Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Kierowców Polskie Radio POLSKA PKN Orlen Daniel Obajtek kierowca kierowcy bezpieczeństwo na drodze