Polskie Radio
Section05
PKN Orlen

Orlen podpisał umowę na budowę instalacji Olefin III. "Największa inwestycja petrochemiczna w Europie"

PKN Orlen podpisał ze spółkami Hyundai Engineering z siedzibą w Seulu oraz z Técnicas Reunidas z siedzibą w Madrycie umowę na budowę kompleksu instalacji Olefin III w swym głównym zakładzie produkcyjnym w Płocku. Wartość inwestycji szacowana jest na 13,5 mld zł - podał koncern.
Zobacz więcej na temat:  Płock Orlen energetyka Daniel Obajtek POLSKA regiony mazowieckie PKN Orlen GOSPODARKA

Ekstraklasa: Orlen Oil sponsorem strategicznym Wisły Kraków

Orlen Oil został zaprezentowany jako nowy sponsor strategiczny występującej w piłkarskiej Ekstraklasie Wisły Kraków. - Nie bez powodu użyłem słowa misja, gdyż misją zarówno Wisły, jak i PKN Orlen jest wyniesienie rodzimego futbolu na wyższy poziom i ponowne zaistnienie 13-krotnego mistrza Polski na najwyższym szczeblu Ekstraklasy oraz na arenie międzynarodowej - mówił Dawid Błaszczykowski, Prezes TS Wisła Kraków.
Zobacz więcej na temat:  wisła kraków Ekstraklasa SPORT Orlen PKN Orlen Piłka nożna

"Odwołanie RPO ws. zgody na zakup Polska Press jest w całości bezzasadne". Orlen odpowiada sądowi

Odwołanie Rzecznika Praw Obywatelskich od decyzji prezesa UOKiK ws. zgody na przejęcie kontroli nad Polska Press przez PKN Orlen, jest w całości bezzasadne i winno zostać odrzucone - ocenił Orlen w odpowiedzi dla sądu. Jak dodał, nawet uznając dopuszczalność odwołania RPO, sąd powinien je oddalić.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd sądownictwo PKN Orlen Rzecznik Praw Obywatelskich

Prezes PiS: Polska oczekuje od Orlenu, by stał się biznesowym liderem w regionie

- Wybudowanie za około 13,5 mld zł przez PKN Orlen kompleksu Olefin III to największa inwestycja petrochemiczna w Europie - poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. "Polska oczekuje, by Orlen stał się najpotężniejszym biznesowym liderem zrównoważonej transformacji co najmniej w Europie Środkowej" - podkreślił w liście prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Orlen inwestycje energetyka Jarosław Kaczyński Jacek Sasin Daniel Obajtek PKN Orlen