Polskie Radio
Section05
PKN Orlen

WYWIAD "Nikt mnie nie zastraszy, nie zrobię ani kroku w tył". Stanowcza odpowiedź Daniela Obajtka na taśmy "GW"

- "Gazeta Wyborcza" wrzuca nagrania sprzed kilkunastu lat, co do których nie ma pewności, czy nie zostały zmanipulowane. Tę sprawę będzie prowadził zaangażowany przeze mnie prawnik. Ja muszę się skoncentrować na tym, co zacząłem w Orlenie. Nikt mnie nie zastraszy, nie zrobię ani kroku w tył - mówi PAP Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Orlen PKN Orlen Daniel Obajtek Gazeta Wyborcza media

"Przekaz kierowany do wyborców PO i opozycji". Prof. Domański o sprawie prezesa Orlenu

- Efekt tego nie powinien być istotny, nie powinien być ważny, nie powinien zaważyć na obniżeniu notowań Prawa i Sprawiedliwości. Tym bardziej, że mamy do czynienia z pewną powtarzalnością tego typu zarzutów - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk, komentując sprawę Daniela Obajtka, prezesa Orlenu, którą opisała "Gazeta Wyborcza".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz POLSKA polityka zjednoczona prawica Henryk Domański Orlen PKN Orlen Daniel Obajtek

Odpowiedź PKN Orlen na artykuł "GW" o Danielu Obajtku. "Tezy nie są oparte na faktach"

"Stawiane w artykułach i materiałach medialnych tezy nie są oparte na faktach, lecz na sugestiach i insynuacjach. Trudno nie odnieść wrażenia, że powyższe stanowi próbę zdyskredytowania Prezesa Zarządu Koncernu w momencie, gdy prowadzone są kluczowe inwestycje rozwojowe i procesy akwizycyjne" - napisało biuro prasowe PKN Orlen w odpowiedzi na piątkową publikację "Gazety Wyborczej". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PKN Orlen Daniel Obajtek Gazeta Wyborcza