Polskie Radio
Section05
Orlen

UOKiK zaskoczony odwołaniem RPO ws. przejęcia Polski Press przez Orlen. "Decyzja wydana rzetelnie"

Z zaskoczeniem przyjmujemy działanie Rzecznika Praw Obywatelskich związane ze złożeniem do sądu odwołania od decyzji wyrażającej zgodę na koncentrację Polska Press/PKN Orlen - oświadczyło Biuro Prasowe UOKiK w sobotę. Decyzja została wydała rzetelnie - zapewnił prezes UOKiK Tomasz Chróstny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA RPO Rzecznik Praw Obywatelskich media Orlen PKN Orlen UOKiK Adam Bodnar GOSPODARKA

WYWIAD "Nikt mnie nie zastraszy, nie zrobię ani kroku w tył". Stanowcza odpowiedź Daniela Obajtka na taśmy "GW"

- "Gazeta Wyborcza" wrzuca nagrania sprzed kilkunastu lat, co do których nie ma pewności, czy nie zostały zmanipulowane. Tę sprawę będzie prowadził zaangażowany przeze mnie prawnik. Ja muszę się skoncentrować na tym, co zacząłem w Orlenie. Nikt mnie nie zastraszy, nie zrobię ani kroku w tył - mówi PAP Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Orlen PKN Orlen Daniel Obajtek Gazeta Wyborcza media

"Przekaz kierowany do wyborców PO i opozycji". Prof. Domański o sprawie prezesa Orlenu

- Efekt tego nie powinien być istotny, nie powinien być ważny, nie powinien zaważyć na obniżeniu notowań Prawa i Sprawiedliwości. Tym bardziej, że mamy do czynienia z pewną powtarzalnością tego typu zarzutów - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk, komentując sprawę Daniela Obajtka, prezesa Orlenu, którą opisała "Gazeta Wyborcza".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz POLSKA polityka zjednoczona prawica Henryk Domański Orlen PKN Orlen Daniel Obajtek

"Tezy bez potwierdzenia w faktach". Orlen reaguje na artykuł "GW" nt. Daniela Obajtka

PKN Orlen oświadczył, że stawiane w artykule "Gazety Wyborczej" pt. "Taśmy Obajtka" tezy nie mają "potwierdzenia w faktach", i są "oparte na nagraniach, których pochodzenia, integralności, czasu i okoliczności utrwalenia nie sposób stwierdzić". "Uderzają w wizerunek PKN Orlen, jak również naruszają dobre imię Daniela Obajtka" - czytamy w komunikacie.
Zobacz więcej na temat:  Orlen Daniel Obajtek Gazeta Wyborcza POLSKA

Компания PKN Orlen намерена инвестировать в нефтеперерабатывающий завод в Мажейкяй

В Вильнюсе прошли переговоры главы компании PKN Orlen и членов правительства и премьер-министра Литвы по инвестициям на нефтеперерабатывающем заводе в Мажейкяй.
Zobacz więcej na temat:  Orlen Польша-Литва Экономика Польши Инвестиции в Польше

Daniel Obajtek "Człowiekiem Wolności 2020". Marek Król: dobrze, że pojawili się tacy ludzie

- Trzeba walczyć o budowę silnego polskiego przemysłu. Wtedy będziemy się liczyli na świecie, a nie wtedy, jak będziemy się wszystkim kłaniali czy będziemy mili i sympatyczni, jak to lansowała koalicja PO i PSL a inni będą nas kolonizowali. Wchodzimy powoli z fazy postkolonializmu -mówił w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie Marek Król Orlen Daniel Obajtek gospodarka polska Ryszard Gromadzki

"Nie możemy dziś oderwać państwa od gospodarki". Daniel Obajtek Człowiekiem Wolności tygodnika "Sieci"

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek otrzymał we wtorek nagrodę Człowieka Wolności 2020 tygodnika "Sieci". - Gospodarka buduje silne państwo, gospodarka wzmacnia państwo, daje nam poczucie bezpieczeństwa, niezależności i komfortu - powiedział Daniel Obajtek. W swoim wystąpieniu prezes PKN Orlen wielokrotnie podkreślał, że "kapitał ma narodowość". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Daniel Obajtek Orlen media gospodarka polska PKN Orlen