Polskie Radio
Section05
Orlen

FELIETON Orlen - zbyt cenny, by go sprzedać. Felieton Miłosza Manasterskiego

Jeśli rząd Donalda Tuska zdecyduje się na sprzedaż największych spółek skarbu państwa, to nie możemy mieć złudzeń, że zdołają je wykupić polscy przedsiębiorcy, którzy zadbają o ich dalszy rozwój i zatroszczą się o pracowników - pisze Miłosz Manasterski w felietonie dla portalu PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Orlen energetyka prywatyzacja Daniel Obajtek Platforma Obywatelska

"Morska energetyka wiatrowa musi być bezpieczna". Baltic Power: konieczne jest wypracowanie najwyższych standardów

Czołowi polscy deweloperzy z branży morskiej energetyki wiatrowej podpisali list intencyjny dotyczący zapewnienia wysokich standardów bezpieczeństwa pracy oraz ochrony środowiska naturalnego w branży offshore. "Bezpieczeństwo jest dla nas absolutnie kluczowe" - mówi Jarosław Broda, prezes Baltic Power.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA OZE energetyka Orlen energia odnawialna

Sekwestracja CO2 metodą na ograniczenie śladu węglowego. Orlen i Gaz-System będą współpracować w tym zakresie

Spółki Orlen i Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System podpisały list intencyjny w sprawie działań związanych z przygotowaniem warunków do wdrożenia technologii wychwytywania, przesyłu i sekwestracji dwutlenku węgla. Ma to być jeden z kroków do osiągnięcia neutralności klimatycznej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka emisja co2 Orlen ślad węglowy

Daniel Obajtek o rekordowym ratingu Orlenu: świadczy o naszej skuteczności

Prezes Orlenu Daniel Obajtek w poniedziałek powiedział, że o skuteczności koncernu świadczy jego rekordowy rating w ocenach dwóch największych agencji: Fitch Ratings oraz Moody's. Podczas konferencji prasowej Daniel Obajtek podkreślił, że klasyfikacja przeprowadzona przez te dwie międzynarodowe firmy jest bardzo wiarygodna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Daniel Obajtek Orlen GOSPODARKA paliwa rating inwestycje Baltic Pipe Norwegia energetyka bezpieczeństwo energetyczne gaz ziemny ropa naftowa

Grupa Orlen przejmuje kontrolę nad KUFPEC Norway. Obajtek: wzrośnie nasze wydobycie gazu ziemnego

- Przejmujemy udziały w kolejnych złożach w Norwegii, wzmacniając bezpieczeństwo energetyczne Polski. W efekcie przejęcia KUFPEC Norway nasze wydobycie gazu ziemnego w Norwegii wzrośnie o jedną trzecią i przekroczy 4 mld m sześc. rocznie - powiedział prezes Orlenu Daniel Obajtek. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Orlen Daniel Obajtek gaz ziemny Baltic Pipe ropa naftowa POLSKA inwestycje

Orlen wśród topowych spółek giełdowych. Doceniony za ekspansję zagraniczną i społeczną odpowiedzialność

Jak wynika z badania IBRiS, przeprowadzonego w ramach projektu pt. "Raport otwarcia", Polacy całkiem dobrze rozpoznają najważniejsze spółki notowane na giełdzie. Wśród najlepiej znanych, a także - zdaniem respondentów - najlepiej rozwijających się firm jest Orlen - koncern multienergetyczny, będący w znacznej mierze własnością budżetu państwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA Giełda Orlen allegro energetyka