X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Atak separatystów w Donbasie. Wołodymyr Zełenski zwołuje Radę Bezpieczeństwa

18.02.2020 11:16
Separatyści z Donbasu próbują zerwać proces pokojowy - oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. To reakcja na poranny atak prorosyjskich bojówkarzy na siły rządowe w Donbasie. Separatyści próbowali przeciąć linię rozdziału sił w obwodzie ługańskim. W wyniku ataku bojówkarzy jeden ukraiński żołnierz zginął, a kilku zostało rannych.
Audio
  • Ukraina: według prezydenta separatyści próbują zerwać proces pokojowy. O szczegółach z Kijowa - Paweł Buszko (IAR)
  • Andrzej Rybałt, komentator spraw międzynarodowych, o nasileniu walk w Donbasie. Rozmowa Przemysława Pawełeka [posłuchaj]
Donbas
DonbasLiukov / Shutterstock.com

Wołodymyr Zełenski podkreślił, że atak bojówkarzy to cyniczna prowokacja i próba zerwania procesu pokojowego. Proces ten - jak zaznaczył - chociaż powoli, ale zaczął postępować. Wołodymyr Zełenski zapowiedział, że w sprawie ataku zbierze się dziś Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.

Do ataku z wykorzystaniem - zakazanego w myśl mińskich porozumień - uzbrojenia i próby przecięcia linii rozdziału sił doszło w okolicach miejscowości Nowotoszkiwskie, Orichowe, Krymskie i Chutir Wilnyj. To wsie położone w sąsiedztwie Zołotego, gdzie w zeszłym roku doszło do obustronnego wycofania sił.

Ukraińskie władze od kilku miesięcy próbują zintensyfikować rozmowy na temat uregulowania sytuacji w Donbasie - zwłaszcza w ramach tak zwanego formatu normandzkiego z udziałem przywódców Ukrainy, Rosji, Niemiec i Francji.

IAR/dad