X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szef BBN: złoty wiek relacji polsko-litewskich w kwestii bezpieczeństwa

26.02.2020 16:37
- Najważniejszym zadaniem polityki bezpieczeństwa jest utrzymanie równowagi między odstraszaniem a dialogiem z Rosją, a w dalszej perspektywie przywrócenie stabilności w regionie - powiedział szef BBN Paweł Soloch, który w środę zakończył dwudniową roboczą wizytę w Wilnie.
Audio
  • Szef BBN zakończył wizytę na Litwie. Materiał Kamila Zalewskiego
  • Szef BBN z wizytą na Litwie. Relacja Kamila Zalewskiego [posłuchaj]
Paweł Soloch
Paweł Solochbbbn.gov.pl

- Najważniejsze to utrzymanie równowagi między odstraszaniem a dialogiem z Rosją, tak, żeby ta sytuacja, z którą w tej chwili mamy do czynienia, nie uległa degradacji. W dalszej kolejności jesteśmy zainteresowani przywróceniem stabilizacji w regionie - powiedział Soloch dziennikarzom. Podkreślił, że chodzi "przede wszystkim o zakończenie agresji na Ukrainie".

W ocenie szefa BBN wśród wyzwań polsko-litewskiej polityki bezpieczeństwa, a także polityki w szerszym kontekście regionalnym, jest też "wypracowanie solidarnego, wspólnego stanowiska wobec zagrożeń z kierunku południowego”. Jak wskazał, chodzi o kwestie uchodźców, migracji, zagrożenia terrorystycznego oraz cyberataków.

Naszym zadaniem jest budowanie "wspólnej polityki dotyczącej budowania zarówno wspólnego przekazu na zewnątrz, jak i budowania wspólnych struktur, które mogłyby służyć zwalczeniu tych problemów" - powiedział Soloch.

Złoty wiek w relachach

- Jeżeli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa, to nasze relacje polsko-litewskie mają ten swój złoty wiek, ale należy dbać, żeby wypełnić go konkretnymi wspólnym projektami – dodała minister.

Podczas dwudniowej wizyty na Litwie Soloch spotkał się ze swoim litewskim odpowiednikiem, doradcą prezydenta Litwy Gitanasa Nausedy do spraw bezpieczeństwa Vytautasem Żukasem, posłami z sejmowej komisji bezpieczeństwa i obrony oraz z szefem Sztabu Generalnego gen. dyw. Gintautasem Zenkevicziusem, ministrem spraw zagranicznych Litwy Linasem Linkevicziusem i wiceministrem obrony Vytautasem Umbrasasem.

Wizyta na Łotwie

W środę po południu szef BBN udał się na Łotwę, gdzie odbędzie szereg spotkań z przedstawicielami władz tego kraju. Odwiedzi też bazę wojskową w Adażi, gdzie stacjonują żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego.

Głównym celem spotkań szefa BBN jest omówienie dwustronnej współpracy polsko-litewskiej i polsko-łotewskiej w kontekście regionalnej obecności sojuszniczej armii Stanów Zjednoczonych oraz planowanego ćwiczenia Defender Europe 2020.

Podczas spotkań poruszane są również kwestie organizacji kolejnego spotkania na poziomie prezydenckich doradców ds. bezpieczeństwa z Polski, Litwy, Łotwy i Estonii oraz dalsze kierunki adaptacji Sojuszu Północnoatlantyckiego, sytuacja bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO i na Morzu Bałtyckim.


IAR/PAP/dad