X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ćwiczenie Defender-Europe 20. Ostatnie przygotowania przed manewrami

20.05.2020 09:56
W Olesznie w woj. zachodniopomorskim odbyła się odprawa dotycząca polsko-amerykańskiej współpracy przed ćwiczeniem Defender-Europe 20 - poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.
Odprawa dotycząca polsko-amerykańskiej współpracy przed ćwiczeniem Defender-Europe 20
Odprawa dotycząca polsko-amerykańskiej współpracy przed ćwiczeniem Defender-Europe 20Dowództwo Generalne/Twitter

"W Olesznie odbyła się odprawa dotycząca polsko-amerykańskiej współpracy przed ćwiczeniem Defender-Europe 20, w której uczestniczyli przedstawiciele Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych i przedstawiciele Allied Rapid Reaction Corps (Sojuszniczego Korpusu Szybkiego Reagowania - red.)" - poinformowało we wtorek wieczorem Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych na Twitterze.

Od 5 do 19 czerwca br. na poligonie w Drawsku Pomorskim w woj. zachodniopomorskim odbędzie się zmodyfikowane polsko-amerykańskie ćwiczenie Defender-Europe 20 Plus.

Ze strony amerykańskiej ćwiczyć będzie ok. 4 tys. żołnierzy z Wysuniętego Dowództwa 1. Dywizji Kawalerii, z 2. Brygadowej Grupy Bojowej, z 3. Dywizji Piechoty oraz z 3. Brygady Lotnictwa Bojowego. Będą oni ćwiczyli z żołnierzami Wojska Polskiego z 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej i 6. Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa oraz 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii.

Łącznie w ćwiczeniu na drawskim poligonie weźmie udział ok. 6 tys. żołnierzy, 100 czołgów i ponad 230 wozów bojowych.


PAP/dad