X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szef MSZ: w polskim interesie jest wspieranie społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi

28.09.2020 09:29
W polskim interesie jest wspieranie rodzącego się społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi - powiedział w poniedziałek szef MSZ Zbigniew Rau. Jak ocenił, kwestie demokratyzacji tego kraju należy całkowicie pozostawić Białorusinom.
Niedziela była 50. dniem protestów przeciwko władzy Alaksandra Łukaszenki
Niedziela była 50. dniem protestów przeciwko władzy Alaksandra ŁukaszenkiPAP/EPA/STR

W Programie 1 Polskiego Radia minister Rau mówił, że na rozwój sytuacji na Białorusi Polska musi patrzeć także z perspektywy wschodniej flanki NATO. "Ostatnia rzecz, która jest nam potrzebna w tej części Europy, to zwiększona obecność wojskowa na Białorusi" - podkreślił.

Jak zaznaczył, im słabszy wobec Federacji Rosyjskiej jest prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka, tym taki scenariusz staje się coraz bardziej możliwy.


Posłuchaj
00:22 10652715_1.mp3 Zbigniew Rau ocenił, że głos Polski w sprawie Białorusi jest na arenie unijnej bardzo znaczący (IAR)

 

Szef MSZ wskazał, że w polskim interesie jest wspieranie rodzącego się społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi. - Demokratyzacja tego kraju jest gwarantem w dłuższym okresie stabilizacji politycznej i harmonijnego rozwoju na Białorusi. Natomiast trzeba pozostawić to całkowicie Białorusinom - ocenił.

Minister Rau tłumaczył, że do Białorusinów muszą należeć kwestie natury ustrojowej, politycznej i struktury społecznej. - To musi być ich wybór, ale jak to będzie ich wybór, to - zawsze powtarzam to partnerom europejskim - na Białorusi zatriumfują wspólne, uniwersalne, ale także europejskie wartości - podkreślił szef MSZ.

Od 9 sierpnia na Białorusi trwają protesty przeciwko sfałszowaniu wyborów prezydenckich. Oficjalnie z wynikiem 80,1 proc. wygrał je Łukaszenka. Jego kontrkandydatka Swiatłana Cichanouska miała, według Centralnej Komisji Wyborczej, zdobyć zaledwie 10,1 proc. głosów. Obywatele sprzeciwiający się reżimowi Łukaszenki są represjonowani.


IAR/PAP/PR1/dad