X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szef MSZ Polski spotkał się z ambasadorem Niemiec. Tematem: m.in sytuacja na Białorusi

21.10.2020 08:16
Dialog w duchu pluralizmu, pomnik polskich ofiar II wojny światowej w Berlinie, Trójkąt Weimarski i sytuacja na Białorusi były tematami rozmowy z ministrem spraw zagranicznych Zbigniewem Rauem - poinformował ambasador Niemiec w Polsce Arndt Freytag von Loringhoven.
Zbigniew Rau
Zbigniew RauFot.: Sebastian Indra / MSZ

O spotkaniu wcześniej informowało w komunikacie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. MSZ podało, że wśród tematów pierwszego spotkania szefa polskiej dyplomacji z ambasadorem Niemiec były: stosunki dwustronne, w tym kwestie związane z wymianą gospodarczą i wzajemnymi kontaktami społeczeństw oraz Trójkąt Weimarski.

Arndt Freytag von Loringhoven we wtorkowym wpisie na Twitterze podziękował Rauowi za "spotkanie zapoznawcze".

"Dla nas obu jest ważne, by wspierać dialog na wszystkich poziomach w duchu pluralizmu. Inne tematy rozmowy to pomnik polskich ofiar w Berlinie, Trójkąt Weimarski i sytuacja na Białorusi" - napisał ambasador Niemiec.

Budowa pomnika polskich ofiar II wojny światowej

Kwestia budowy pomnika polskich ofiar II wojny światowej w Berlinie była także jednym z tematów rozmów szefa polskiego MSZ z ministrem spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maasem w stolicy Niemiec w ubiegłym tygodniu.

Pytany o poruszenie kwestii historycznych w relacjach polsko-niemieckich podczas rozmów z Maasem, Rau podczas konferencji w Berlinie odparł, że w Bundestagu jest szeroka ponadpartyjna koalicja zgodna co do budowy pomnika polskich ofiar II wojny światowej w Niemczech.

- Wydaje się, tak jak mnie zapewniano, że jest to kwestia tygodni, a nie miesięcy - powiedział wówczas Rau.

Aambasador Niemiec w Warszawie poinformował, że we wtorek spotkał się również z ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. "Serdecznie dziękuję Georgette Mosbacher za wspaniałą przyjacielską kolację! Tematy naszych rozmów to stosunki transatlantyckie, Trójmorze i wolność mediów w Polsce" - napisał von Loringhoven.

Obecny ambasador Niemiec w Polsce pełni swoją funkcję od połowy września, kiedy to zastąpił Rolfa Nikela. 

IAR/PAP/dad