X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Krzysztof Szczerski: Polska czeka na nowe propozycje Niemiec ws. budżetu

29.11.2020 12:51
Szef Gabinetu Prezydenta minister Krzysztof Szczerski powiedział, że Polska czeka na nowe propozycje ws. unijnego budżetu ze strony Niemiec, które pełnią prezydencję w Unii Europejskiej. Polska i Węgry zagroziły wetem wobec projektu budżetu, kwestionując mechanizm powiązania wypłaty funduszy unijnych z przestrzeganiem praworządności. Według Polski i Węgier kryterium to jest nieprecyzyjne i może posłużyć do podejmowania decyzji motywowanych politycznie.
Krzysztof Szczerski
Krzysztof SzczerskiKrzysztof Sitkowski/KPRP

Krzysztof Szczerski powiedział w TVP INFO, że Niemcy, stosując "fatalną" taktykę negocjacyjną, doprowadziły do sytuacji, w której do tej pory, na miesiąc przed końcem okresu budżetowego, Unia Europejska nie ma uchwalonego nowego budżetu. Dlatego - mówił - teraz to Niemcy muszą znaleźć rozwiązanie, a Polska czeka na nowe propozycje z ich strony.

Minister podkreślił, że Polska chce, by zapisy zawarte w budżecie były zgodne z unijnymi traktatami. Zastrzegł przy tym, że w żadnym traktacie nie ma zapisu, że można "zagłodzić" jakiś kraj poprzez zablokowanie mu dostępu do funduszy unijnych. Dodał, że jest pole do rozmów, ale nowy dokument budżetowy powinien być ambitny, a jednocześnie zgodny z zapisami traktatowymi.

W piątek gotowość weta premier Mateusz Morawiecki potwierdził w rozmowie z niemiecką kanclerz Angelą Merkel. Równocześnie podkreślił, że Polska oczekuje dalszych prac pozwalających na możliwie szybkie znalezienie rozwiązania, które "zagwarantuje prawa wszystkich państw członkowskich oraz poszanowanie procedur traktatowych".

IAR/dad

Rezolucja PE ws. aborcji w Polsce. Spychalski: zasmucające, że wnieśli ją m.in. polscy europosłowie

28.11.2020 12:17
- Parlament Europejski nie ma żadnych kompetencji w kwestiach związanych z aborcją. To, że taki temat został podniesiony na forum UE i PE przez m.in. polskich europosłów jest naprawdę zasmucające - ocenił w sobotę rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.