X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
kancelaria prezydenta

Prezydent: miejsce upamiętnienia ofiar Holokaustu jest w Auschwitz-Birkenau

- To właśnie w Polsce jest miejsce, gdzie rozsypane są prochy ofiar Holokaustu; nie wolno tej pamięci zabierać, przenosząc ją gdzie indziej - powiedział prezydent na spotkaniu z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce. Wyraził też przekonanie, że nie ma dzisiaj trudnej relacji pomiędzy Polską i państwem Izrael, czy między Polakami a Żydami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda kancelaria prezydenta polityka Izrael

Rada Gabinetowa. "Nie ma sygnałów o zagrożeniu dla Polaków na Bliskim Wschodzie"

- Nie ma żadnych sygnałów o bezpośrednim zagrożeniu dla polskich żołnierzy - czy to na Bliskim Wschodzie czy gdziekolwiek - zapewnił prezydent Andrzej Duda po posiedzeniu Rady Gabinetowej. Jednym z jej tematów była sytuacja na Bliskim Wschodzie po ubiegłotygodniowym ataku amerykańskim w Bagdadzie, w którym zginął m.in. irański generał Ghasem Solejmani.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda polityka prezydent kancelaria prezydenta

Prezydent weźmie udział w obchodach w Oświęcimiu. Yad Vashem pod znakiem zapytania

Główne uroczystości 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz-Birkenau odbędą się 27 stycznia na terenie b. niemieckiego obozu zagłady. Do Oświęcimia przybędą setki ocalałych i dziesiątki państwowych delegacji z całego świata. W wydarzeniu weźmie udział prezydent Andrzej Duda, który nie potwierdził jeszcze swojej obecności na obchodach w Yad Vashem, planowanych na 23 stycznia. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Auschwitz Auschwitz rocznica Andrzej Duda prezydent kancelaria prezydenta Yad Vashem Izrael Żydzi Rosja Władimir Putin II wojna światowa historia Polski historia Europy

Paweł Mucha: opozycja z każdej sprawy chce zrobić rzecz polityczną

– Polskie sprawy są dzisiaj prowadzone w sposób odpowiedni. Włączanie polityki zagranicznej w grę przedwyborczą, to rzecz, która nie jest w interesie Rzeczypospolitej – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia minister Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  Trójka polityka Beata Michniewicz Paweł Mucha kancelaria prezydenta dyplomacja Rada Bezpieczeństwa Narodowego Andrzej Duda prezydent Rosja Tomasz Grodzki marszałek senatu POLSKA

Paweł Sałek: nie każda sytuacja wymaga zwoływania RBN

- To prezydent decyduje kiedy zbiera się Rada Bezpieczeństwa Narodowego - mówił w PR24 minister w Kancelarii Prezydenta Paweł Sałek. Gośćmi byli także: Beata Maciejewska (Lewica), Konstanty Radziwiłł (wojewoda mazowiecki), prof. Paweł Kowal (Koalicja Obywatelska), Tadeusz Woźniak (Solidarna Polska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Małgorzata Raczyńska-Weinsberg kancelaria prezydenta opozycja PiS Bliski Wschód Iran Irak likwidacja Ghasema Solejmaniego

Lichocka: to już tradycja. Zbliżają się święta, a opozycja próbuje robić pucz

- To już jest pewna tradycja. Zbliżają się święta, któraś ze stacji komercyjnych puszcza "Kevina samego w domu", a Platforma Obywatelska i reszta opozycji próbuje robić pucz - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka, poseł PiS. Gośćmi "Sztuki słuchania" byli także posłowie Paweł Bejda z PSL i Paweł Poncyljusz z KO oraz Paweł Sałek, minister w Kancelarii Prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Joanna Lichocka kancelaria prezydenta opozycja PiS reforma sądownictwa sądownictwo sąd

Adam Kwiatkowski: Polacy na Wschodzie to nasi ambasadorowie

- Polacy na wschodzie przeżyli bardzo trudne czasy, byli prześladowani, wielu zginęło. Jesteśmy im winni wdzięczność i szacunek za to przetrwali, że podtrzymują polskość i polskie tradycje. Również dzięki temu są naszymi wielkimi ambasadorami - powiedział w Polskim Radiu 24 sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski. O akcji "Pomoc Polakom na Wschodzie" mówiła również dziennikarka Anna Popek.  
Zobacz więcej na temat:  Kresy Polonia pomoc akcja charytatywna kancelaria prezydenta Antoni Trzmiel

Paweł Sałek o sędziach: "nadzwyczajna grupa" zaczyna kreować swoją politykę

- W Polsce mamy do czynienia z nadzwyczajną grupą, która zaczyna kreować swoją politykę i swój ustrój prawny - ocenił Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta, komentując sytuację w wymiarze sprawiedliwości po postanowieniu Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego w sprawie KRS i Izby Dyscyplinarnej SN.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd Sąd Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości UE sądownictwo kancelaria prezydenta polityka