Polskie Radio
Section05
kancelaria prezydenta

Polityka bezpieczeństwa, wsparcie Ukrainy i wizerunek Polski. Przydacz o aktualnych priorytetach prezydenta

- Wśród priorytetów polityki prezydenta będą polityka bezpieczeństwa, wsparcie Ukrainy, dalsze wzmacnianie stosunków polsko-amerykańskich i w regionie oraz wizerunku Polski jako istotnego podmiotu polityki międzynarodowej - powiedział nowo powołany szef Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jakub Kumoch Marcin Przydacz kancelaria prezydenta Andrzej Duda dyplomacja

Podsumowanie obchodów 100-lecia niepodległości. Prezydent: jej utrzymanie jest wielkim zadaniem dla wszystkich Polaków

W Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość Polonia Rediviva z udziałem pary prezydenckiej, będąca podsumowaniem Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. - 100-lecie odzyskania niepodległości wpisało się w naszą świadomości. Zamknęło się czasem wojny na Ukrainie, gdy Rosjanie napadli na naszych sąsiadów, by odebrać im wolność - mówił do zgromadzonych gości Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  niepodległość Święto Niepodległości Andrzej Duda kancelaria prezydenta historia Polski

"Aby zwyciężyło dobro nad złem". Para prezydencka złożyła życzenia wiernym Kościołów wschodnich

"Wszystkim pragniemy życzyć, aby w tym szczególnym czasie zagościła w państwa sercach prawdziwa radość i nadzieja (...) aby wspólne, tradycyjne przeżywanie świąt wzmacniało wiarę w zwycięstwo dobra nad złem" - napisała para prezydencka do wiernych Kościoła prawosławnego, greckokatolickiego i innych Kościołów wschodnich w Polsce obchodzących wigilię Bożego Narodzenia. 
Zobacz więcej na temat:  Boże Narodzenie prawosławie Andrzej Duda Wigilia kancelaria prezydenta

Plany prezydenta Andrzeja Dudy na 2023 rok. Szef KPRP: trwają prace nad wieloma projektami

Udział w Forum Ekonomicznym w Davos, w Konferencji ONZ w Katarze, w szczycie Inicjatywy Trójmorza w Bukareszcie, a także obchody 160. rocznicy Powstania styczniowego to - jak wskazuje szef kancelarii prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych - niektóre plany Andrzeja Dudy na rok 2023. Do Sejmu trafią też prezydenckie inicjatywy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda kancelaria prezydenta

Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy. "Zdaliśmy egzamin z człowieczeństwa i solidarności"

- Pomimo niepewności i licznych wyzwań i problemów, jako Polacy otworzyliśmy nasze serca i domy dla naszych sąsiadów w potrzebie. (...) To postawa, z której możemy być dumni. Wszyscy wspaniale zdaliśmy w 2022 roku egzamin z człowieczeństwa, solidarności i patriotyzmu - powiedział w swoim orędziu noworocznym prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda kancelaria prezydenta wojna na Ukrainie

"Ufamy, że te święta przyniosą państwu wiele spokoju". Para prezydencka złożyła życzenia Polakom

- Ufamy, że te święta przyniosą państwu wiele spokoju. Pozwolą zapomnieć o troskach, tym bardziej że mijający rok znów nie należał do łatwych - mówił prezydent Andrzej Duda, składając Polakom życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia. - Dlatego jeszcze bardziej, niż do tej pory, jesteśmy wdzięczni za pokój i bezpieczeństwo, którym cieszy się Polska - dodała pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda kancelaria prezydenta Boże Narodzenie Kościół katolicki

"Nasza działalność ma charakter multidyscyplinarny". Jubileusz 30-lecia Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie"

- W ciągu 30 lat Fundacja "Pomoc Polakom na Wschodzie" zrealizowała bardzo wiele cennych inicjatyw związanych z aktywizacją środowisk polskich na Wschodzie, pielęgnowaniem i rozwojem kultury polskiej, w tym wsparciem polskich mediów - mówi prezes Mikołaj Falkowski. Gala jubileuszowa Fundacji odbędzie się w Belwederze, pod patronatem Pary Prezydenckiej, Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie Polacy za granicą Polacy na Białorusi Kresy Ukraina kancelaria premiera kancelaria prezydenta historia Polski

W Warszawie odbył się Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny SHOM. Wzięła w nim udział pierwsza dama

W niedzielę w Warszawie już po raz piętnasty odbył się Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny zorganizowany przez Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych SHOM. Na kiermaszu można było spotkać pierwszą damę Agatę Kornhauser-Dudę, a także ambasadorów wielu krajów.
Zobacz więcej na temat:  Agata Kornhauser-Duda kancelaria prezydenta pomoc społeczeństwo POLSKA Warszawa dyplomacja dobroczynność

Szef gabinetu prezydenta spotkał się z delegacją rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Znamy szczegóły

Szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot, na prośbę Andrzeja Dudy, spotkał się z delegacją rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnościami. W spotkaniu uczestniczyła Paulina Malinowska-Kowalczyk - Doradca Prezydenta RP do spraw osób z niepełnosprawnościami, oraz Grażyna Wereszczyńska z Biura Dialogu, Samorządu i Rozwoju.
Zobacz więcej na temat:  niepełnosprawni Paweł Szrot kancelaria prezydenta społeczeństwo POLSKA