Polskie Radio
Section05
aborcja

Kidawa-Błońska: projekt liberalizujący prawo aborcyjne nie znajdzie poparcia w Sejmie

- Taka ustawa nie znajdzie poparcia w Sejmie, natomiast może ona spowodować, że znajdzie poparcie ustawa, która zaostrzy tę obowiązującą - podkreśliła kandydatka KO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska, komentując projekt Roberta Biedronia liberalizujący przepisy aborcyjne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Małgorzata Kidawa-Błońska aborcja Sejm kampania wyborcza Robert Biedroń wybory prezydenckie 2020

"To niezrozumiałe, że ktoś może popierać zabijanie niemowląt". Senat USA odrzucił projekty pro-life

Senat Stanów Zjednoczonych odrzucił dwa projekty ustaw pro-life. Pierwszy dotyczył ochrony dzieci nienarodzonych zdolnych do odczuwania bólu. Są to dzieci po 20. tygodniu ciąży. Drugi miał chronić noworodki, które przeżyły aborcję i zagwarantować im takie same prawa, jakie mają dzieci, które urodziły się jako wcześniaki na tym samym etapie ciąży.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT aborcja USA dziecko Ameryka Północna

Aborcja dziecka z zespołem Downa - aż do narodzin? Brytyjczycy protestują

Propozycje brytyjskiego rządu wykraczają daleko poza obowiązujące w Anglii, Walii i Szkocji prawo aborcyjne - przekonują organizacje zrzeszające obrońców życia w Wielkiej Brytanii. Ich komunikat to odpowiedź na możliwość wprowadzenia przez rząd Borisa Johnsona selektywnej aborcji z powodu niepełnosprawności dziecka.
Zobacz więcej na temat:  aborcja Wielka Brytania Boris Johnson Europa dziecko zespół downa ŚWIAT

Libicki: Kosiniak-Kamysz jest za likwidacją przesłanki eugenicznej w prawie aborcyjnym

- Ja się bardzo z tego cieszę, to jest także mój mój pogląd. To jest zresztą pogląd nie tylko mój, ale także obecnego pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych, pana Pawła Wdówika - mówił senator Polskiego Stronnictwa Ludowego Jan Filip Libicki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Jan Filip Libicki PSL PSL-Koalicja Polska POLSKA polityka aborcja Władysław Kosiniak-Kamysz kampania wyborcza wybory prezydenckie 2020