Polskie Radio
Section05
aborcja

Francja: nowe przepisy umożliwią lesbijkom adopcję dzieci i rozszerzą aborcję. Pretekstem COVID-19

Francuskie Zgromadzenie Narodowe przegłosowało nowelizację ustawy bioetycznej. Wprowadzono szereg zmian do projektu ustawy, nad którym na początku roku pracował Senat. Zgromadzenie Narodowe rozszerzyło dostęp do aborcji, zgodziło się na genetyczne modyfikowanie embrionów, chimery i finansowaną przez państwo sztuczną prokreację dla lesbijek i samotnych kobiet.
Zobacz więcej na temat:  Francja LGBT aborcja polityka ŚWIAT

"Modlitwa ma zdjąć przekleństwo". W Niepokalanowie nabożeństwo Trzech Sobót jako pokuta za aborcję

W Niepokalanowie o godz. 11.00 odprawione zostanie specjalne nabożeństwo pokutne Trzech Sobót jako odkupienie winy za mord na nienarodzonych dzieciach. Przez trzy soboty 27 czerwca, 11 i 18 lipca odprawiona zostanie Eucharystia w intencji całkowitego zaprzestania w Polsce aborcji i innych grzechów przeciwko życiu.
Zobacz więcej na temat:  aborcja Kościół Msza święta Niepokalanów POLSKA

Więcej ofiar aborcji niż koronawirusa, głodu i wypadków drogowych. Szokujące dane ONZ

Organizacja Narodów Zjednoczonych informuje, że w wyniku aborcji od 1 stycznia do 1 maja na świecie zginęło 14,2 miliona dzieci. Liczba ta przekracza o 2 miliony łączną liczbę ofiar koronawirusa czy innych chorób zakaźnych, a także ofiar samobójstw, wypadków drogowych czy głodu.
Zobacz więcej na temat:  aborcja ONZ Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) POLSKA dziecko kobieta społeczeństwo

Sprawa Planned Parenthood. Historyk: negacja wartości duchowych prowadzi do negacji godności ciała ludzkiego

- Cywilizacja, którą nazywamy chrześcijańską, była cywilizacją szczęśliwych syntez - połączeń: wiary i rozumu, uznawania, że człowiek, to jest ciało i dusza. Każde rozerwanie, czyli fałszywe przeciwstawienie wiary rozumowi, ciała duszy czy prawdy i wolności, wiedzie do kryzysu - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Kucharczyk, historyk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Robert Tekieli aborcja Stany Zjednoczone chrześcijaństwo

"To jawna dyskryminacja". Matka dziecka z zespołem Downa pozwała brytyjski rząd

Maire Lea-Wilson, matka dziecka z zespołem Downa pozwała rząd Wielkiej Brytanii w związku z prawem do aborcji, które obowiązuje w tym kraju. W szpitalu zachęcano kobietę do dokonania aborcji syna, który teraz ma 11 miesięcy. - Prawo mojego państwa wmawia mi, że mój syn z Downem jest gorszy - stwierdziła kobieta.
Zobacz więcej na temat:  zespół downa aborcja dzieci Wielka Brytania Europa dziecko ŚWIAT