X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wołodymyr Zełenski o oczekiwaniach wobec spotkania Biden-Putin

16.06.2021 13:09
Zdaniem Wołodymyra Zełenskiego w planach spotkania Władimira Putina i Joe Bidena została zawarta sprawa Ukrainy, jednak nie może być mowy o jakichś kluczowych decyzjach
Audio
  • Ukraina - Wołodymyr Zełenski o oczekiwaniach od spotkania Biden-Putin [posłuchaj]
Wołodymyr Zełenski
Wołodymyr ZełenskiPAP/EPA/CHARLES PLATIAU / POOL

Ukraiński prezydent zaznaczył, że liderzy Rosji i Stanów Zjednoczonych najpewniej rozmawiać będą o Donbasie.

Prezydent Ukrainy w cytowanym przez służby prasowe wywiadzie dla zachodnich mediów, podkreślił, że jest pewien że paląca kwestia Donbasu będzie poruszona na spotkaniu. Wołodymyr Zełenski zaznaczył, że nie spodziewa się jednak jakiegoś konkretnego rezultatu tych rozmów, ponieważ w spotkaniu nie uczestniczy strona ukraińska, a bez niej nie może być wiążących decyzji.

Na temat spotkania Biden - Putin pisze też ukraińska prasa. Portal Ukraińska Prawda prognozuje, że prezydent USA nie pójdzie w sprawie Ukrainy na ustępstwa. 

Przywódcy spotkali się w XVIII wiecznej Willi La Grange, nad jeziorem Genewskim. Na czas rozmów niemalże cały brzeg jeziora został wyłączony z użytku, teren otacza wojsko, lokalne władze zaapelowały do mieszkańców, by dziś pracowali z domu. Rozmowa prezydentów ma trwać cztery godziny, po niej nie będzie wspólnej konferencji prasowej, tylko osobne oświadczenia.
Prezydent Biden ma poruszyć trudne tematy - w tym inwazję Rosji na Ukrainę, ingerencje Kremla w demokratyczne wybory oraz aresztowanie opozycjonistów na rozkaz Moskwy.

Jeden z współpracowników Joe Bidena przyznał wczoraj w nieoficjalnej rozmowie z agencją Reutera, że nie spodziewa się zbyt wielu efektów tego spotkania. Część szwajcarskich mediów pisze jednak o "historycznym wydarzeniu" - porównują dzisiejszą rozmowę do szczytu Reagan - Gorbaczow, również w Genewie, w 1985 roku. Na konstruktywny dialog liczy również prezydent Szwajcarii Guy Parmelin. "Spotkanie w Genewie stwarza szansa dla prezydentów Stanów Zjednoczonych i Rosji na wprowadzenie trochę więcej optymizmu i nadziei do światowej polityki" - powiedział na konferencji prasowej. 

Joe Biden mówił w ostatnich dniach na konferencji prasowej, że "nie szuka konfliktu z Rosją, ale że Ameryka odpowie, jeśli Rosja będzie kontynuowana szkodliwe działania, oraz że Stany nie zawiodą w obronie Sojuszu Północnoatlantyckiego i demokratycznych wartości".

IAR/ks