X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruscy komentatorzy i niezależne media zastanawiają się czy Aleksander Łukaszenka pojedzie na Krym

04.07.2021 12:03
Wcześniej starał się on unikać jednoznacznej aprobaty okupacji półwyspu przez Rosję. Jednak Ukraina przyłączyła się do zachodnich sankcji wobec Bialorusi i to może zmienić jego nastawienie
Audio
  • Białoruś: czy A. Łukaszenka odwiedzi Krym? [posłuchaj]
Aleksander Łukaszenka, prezydent Białorusi
Aleksander Łukaszenka, prezydent BiałorusiSasa Dzambic Photography/shutterstock

Białoruscy komentatorzy i niezależne media zastanawiają się czy Aleksander Łukaszenka pojedzie na Krym. Wcześniej starał się on unikać jednoznacznej aprobaty okupacji półwyspu przez Rosję. Jednak Ukraina przyłączyła się do zachodnich sankcji wobec Białorusi i to może zmienić jego nastawienie.

Niezależna białoruska gazeta "Nasza Niwa" zwraca uwagę, że niedawno rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow przyznał, że Rosja oczekuje przyjazdu Aleksandra Łukaszenki na Krym. Z kolei szef rosyjskiej administracji tego półwyspu Siergiej Aksionow napisał w sieci społecznościowej, że Aleksander Łukaszenka będzie mile widziany na Krymie. Aksionow nazwał Białoruś "najbliższym" i "bratnim" krajem. 

Tymczasem niezależna gazeta "Nawiny" cytując Aleksieja Wieniediktowa, redaktora rozgłośni Echo Moskwy zauważa, że ostatnie wypowiedzi Aleksandra Łukaszenki "wprowadziły w szok rosyjskie władze". Białoruski polityk występując na forum regionów Rosji i Białorusi zaproponował "rozpatrzenie możliwości przygotowania długofalowej strategii integracji" obu państw na przykład do ...2030 roku. Rosyjskie władze takie postawienie sprawy musiało zdziwić, gdyż najwidoczniej wcześniej uznały, że po ubiegłorocznych demonstracjach białoruskiej opozycji Łukaszenka jest już dostatecznie słabym i uzależnionym od Rosji politykiem - tym samym zgodzi się na szybką integrację.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Aleksander Łukaszenka Krym