Polskie Radio
Section05
Krym

NASZ WYWIAD "Ważna wizyta w kontekście relacji turecko-europejskich"

- Takim wspólnym mianownikiem jest m.in. kryzys migracyjny. Polska należy do grona państw, które popierają jego rozwiązanie przy współpracy z Turcją i to również wybrzmiewa w oświadczeniach - mówił w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl Karol Wasilewski, ekspert ds. Turcji (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych).
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Turcja Recep Tayyip Erdogan Andrzej Duda Unia Europejska imigranci w Europie uchodźcy Ukraina Krym Kurdowie

Na Krymie trwają zatrzymania Tatarów

Rosyjskie służby aresztowały co najmniej 17 osób, przedstawicieli mniejszości tatarskiej. Federalna Służba Bezpieczeństwa prowadzi też przeszukania. O sprawie informują ukraińskie media, które powołują się na relacje krymskotatarskich aktywistów. Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa oskarża ich o udział w organizacji terrorystycznej. O sytuacji na Krymie mówił w audycji Świat w Powiększeniu Wojciech Jankowski z „Kuriera Galicyjskiego”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Krym Tatarzy krymscy

NASZ WYWIAD "Ukraina blokuje Rosję, Kreml straszy atomem"

Rosja zajęła Krym, po czym zaczęła operację w Donbasie. By uniknąć dyskusji o bezprawnej aneksji, próbuje zastraszyć Zachód użyciem broni atomowej. Ten sam scenariusz może zastosować i do innych terytoriów, które planowałaby zająć – uważa amerykański ekspert z Fundacji Potomac dr Phillip A. Petersen. Rozmówca portalu PolskieRadio.pl mówi, że politycy Zachodu powinni ostrzec Rosję, że każda jej agresja spotka się z ostrą odpowiedzią i występować w obronie Ukrainy i Białorusi.  
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś NASZ WYWIAD ŚWIAT Zapad 2017 USA NATO wojsko Krym Ukraina Rosja Aleksander Łukaszenka Donbas Stany Zjednoczone