X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Aleksander Łukaszenka

Łukaszenka: są alternatywne drogi dostawy ropy, np. z Polski

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka oświadczył w piątek, że nie chce być ostatnim szefem tego państwa. Zarzucił przy tym Rosji wywieranie nacisku na jego kraj i poinformował o prowadzeniu rozmów na temat alternatywnych dostaw ropy. Według niego istnieje kilka możliwości alternatywnych dostaw ropy na Białoruś, w tym z Polski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Białoruś Raport Białoruś Aleksander Łukaszenka ropa naftowa

Ekspert: protesty opozycji są potrzebne białoruskim władzom

 - Funkcją protestów, a także tego że są szeroko relacjonowane w mediach krajowych i zagranicznych jest pokazanie Rosjanom "zobaczcie ile nas będzie kosztowała integracja, zobaczcie jak naród się temu sprzeciwia, musicie nam dać sporo albo wycofać się z niektórych kontrowersyjnych zapisów" - mówił w Polskim Radiu 24 Bartosz Tesławski z portalu eastbook.eu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa Unia Europejska Rosja Białoruś Władimir Putin Aleksander Łukaszenka

Kamil Kłysiński: Mińsk i Moskwa mają sprzeczne interesy

- Realizacja tego, co już zostało podpisane, jest bardzo trudna. Przede wszystkim dlatego, że strony mają sprzeczne interesy - mówi o Białorusi i Rosji w "Więcej Świata" Kamil Kłysiński z Ośrodka Studiów Wschodnich. Czy oba państwa są jeszcze w stanie zrealizować postanowienia umowy z 1999 roku o Państwie Związkowym Rosji i Białorusi?
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Michał Strzałkowski polityka Rosja Białoruś Aleksander Łukaszenka Władimir Putin

Ekspert: Rosja chce ograniczyć suwerenność Białorusi do minimum

- Integracja, którą proponuje Rosja to ograniczenie suwerenności państwa białoruskiego do minimum. Sprawy bezpieczeństwa i obronności Białorusi są już decydowane w Rosji - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 prof. Agnieszka Legucka (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych). W programie "Spojrzenie na Wschód" wziął również udział Piotr Stępiński (BiznesAlert.pl).
Zobacz więcej na temat:  Rosja Białoruś Europa Władimir Putin Aleksander Łukaszenka Maria Przełomiec Polskie Radio 24 ŚWIAT

NASZ WYWIAD Ekspert: Rosja zaczęła twardą grę, traktuje Białoruś jak obiekt ekspansji

- Rosja prowadzi z Białorusią negocjacje w formie ultimatum – nie interesuje jej już uroczyste podpisanie jakichkolwiek dokumentów bez istotnych treści – mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr Paweł Usow, niezależny białoruski politolog. Jak dodaje, Moskwa wiąże ściśle kwestię dotacji z kwestią pogłębienia integracji. Łukaszenka jest w pułapce: nie ma kontrstrategii względem rosyjskiej polityki - dodaje analityk.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś Aleksander Łukaszenka Rosja NASZ WYWIAD

Dr M. Bonikowska: Rosja chce odzyskać to, co uważa za swoje

- Uważamy, że Rosja stanowi zagrożenie także dla nas, jeżeli chodzi o uprawianie przez Rosjan polityki siłowej. To bardzo blisko naszej granicy, dlatego odbieramy to obecnie jako front walki, czego nie ma na zachodzie i południu Europy. Jesteśmy zintegrowani, ale nie w polityce zagranicznej - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Ukraina Niemcy Francja Białoruś Władimir Putin Aleksander Łukaszenka Unia Europejska POLSKA

Białoruś: drugi dzień protestów przeciw integracji z Rosją

W Mińsku trwa demonstracja białoruskiej opozycji przeciwko integracji kraju z Rosją. Uczestnicy akcji protestu, po wiecu na pacu Październikowym w centrum, maszerują głównymi ulicami i bulwarami stolicy. Akcja nie była uzgodniona z władzami, ale milicja nie interweniuje. Podobnie jak w sobotędemonstranci niosą biało-czerwono-białe flagi.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś ŚWIAT Aleksander Łukaszenka Rosja opozycja demokratyczna

Ekspert: w Soczi fiasko, ale targi ws. Białorusi będą trwały

- Rozmowy w Soczi zakończyły się fiaskiem, ale targi na temat pogłębionej integracji będą się ciągnąć dalej – ocenił po sobotnich rozmowach prezydentów Białorusi i Rosji w Soczi analityk Alaksandr Kłaskouski. - Moskwa nie zamierza obsypywać białoruskiego partnera ustępstwami, a raczej odkrawać kawałek po kawałku tort w miarę wypełnienia kart drogowych (integracji) – napisał Alaksandr Kłaskouski na łamach portalu Naviny.by.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś ŚWIAT Aleksander Łukaszenka Rosja