X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ukraina: Rosja przygotowuje się do umieszczenia broni atomowej na Krymie

06.07.2021 14:52
Według ukraińskich władz Rosjanie przygotowują się do rozmieszczenia broni jądrowej na Krymie. Poinformowała o tym wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy. Władze w Kijowie od długiego już czasu alarmują, że Kreml militaryzuje półwysep i prowadzi tam politykę represji.
Audio
  • Ukraina: Rosja przygotowuje się do umieszczenia broni atomowej na Krymie. Materiał Pawła Buszki (IAR)
RS-24 Jars (ros. -24 )  rosyjski pocisk balistyczny dalekiego zasięgu klasy ICBM.
RS-24 Jars (ros. РС-24 Ярс) – rosyjski pocisk balistyczny dalekiego zasięgu klasy ICBM. shutterstock

Wiceszefowa ukraińskiej dyplomacji zaznaczyła, że Rosja aktywnie rozbudowuje na Krymie specjalną infrastrukturę do przechowywania broni atomowej. Jak poinformowała, okupacyjne władze rekonstruują poradziecką infrastrukturę do przechowywania głowic jądrowych.

Ukraińska wiceszefowa resortu spraw zagranicznych dodała, że na półwyspie już znajduje się sprzęt, mogący być potencjalnym nosicielem broni jądrowej. Jak podkreśliła, swoje panowanie na Krymie Rosja próbuje utwierdzić poprzez przekształcenie półwyspu w ogromną bazę wojskową.

Emine Dżaparowa przypomniała także, iż Rosja stosuje politykę represji wobec Tatarów Krymskich i Ukraińców. Przeprowadzili tam przymusową paszportyzację.

Rosja w 2014 roku zajęła Krym i od tego czasu okupuje półwysep.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Ukraina Rosja broń nuklearna