X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska stanowczo potępia próbę zamachu na premiera Iraku

07.11.2021 12:44
Polska stanowczo potępia próbę zamachu na premiera Iraku Mustafę al-Kazimiego, do której doszło dziś w nocy - oświadczyło Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Opublikowane przez służby prasowe premiera zdjęcia zniszczeń
Opublikowane przez służby prasowe premiera zdjęcia zniszczeńPAP/EPA/IRAQI PRIME MINISTER OFFICE / HANDOUT

W wydanym komunikacie resort podkreślił, że nasz kraj odrzuca "wszelkie próby destabilizacji i akty terroru oraz działania wymierzone w proces demokratyzacji Republiki Iraku". "Wzywamy wszystkie strony do powstrzymania się od przemocy, zachowania spokoju i rozwagi oraz prowadzenia dialogu politycznego na rzecz deeskalacji napięcia, w interesie bezpieczeństwa wszystkich obywateli Iraku i stabilności w regionie" - zaapelował MSZ. 

Po ataku na swoją rezydencję szef irackiego rządu zwołał spotkanie oficerów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. W zamachu uczestniczyły trzy drony i jeden z nich, załadowany materiałami wybuchowymi, uderzył w budynek. Polityk nie odniósł obrażeń. Rannych zostało sześciu członków jego ochrony. 

Jak przekazało biuro Mustafy al-Kazimiego, atak podniósł napięcie w kraju, w którym niedawno odbyły się wybory, których wyniki kwestionują zwolennicy proirańskiej, szyickiej milicji. Udostępniono także wideo, na którym widać premiera omawiającego zamach z wysokimi rangą dowódcami irackich służb. Do tej pory nikt się nie przyznał do przeprowadzenia ataku.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Irak MSZ zamach