Polskie Radio
Section05
zamach

Warszawa: chcieli wysadzić szkołę i zemścić się na kolegach. Byli "zafascynowani" masakrą z USA

Nastolatkowie, którzy mogli planować zamach terrorystycznych w jednej z warszawskich szkół, mieli przeprowadzić próbę detonacji ładunku wybuchowego w jednym z lasów na terenie Mazowsza. Wobec jednego z zatrzymanych sąd orzekł umieszczenie w schronisku dla nieletnich, drugiego pozostawiono pod dozorem kuratora, pozostali bez orzekania środków zapobiegawczych zostali wypuszczeni do domu.
Zobacz więcej na temat:  zamach policja przestępczość bezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo Warszawa mazowieckie POLSKA regiony

INFOGRAFIKA Akcja Kutschera. 76. rocznica wyroku na "kata Warszawy" [INFOGRAFIKA]

- Całość trwała bardzo krótko. Lot został od razu postrzelony. Jako drugi wszedł do akcji Kruszynka. Osłaniał mnie. Doszedłem do Kutschery i ostatnie strzały oddałem w głowę. Musieliśmy mieć pewność, że zginął - wspominał Michał Issajewicz ps. Miś.
Zobacz więcej na temat:  Bronisław Pietraszkiewicz Franz Kutschera Generalne Gubernatorstwo Hans Frank HISTORIA II wojna światowa Niemcy Warszawa zamach

Kenia: atak na bazę wojskową, w której stacjonują Amerykanie

Trzy osoby - żołnierz i dwóch cywilnych pracowników amerykańskiej misji wojskowej - zginęły w niedzielnym ataku somalijskiej partyzantki Al-Szabab na bazę wojskową Camp Simba w Lamu w Kenii, używaną przez siły kenijskie i amerykańskie - poinformowała amerykańska armia. Rannych zostało dwóch pracowników Ministerstwa Obrony USA.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Afryka Afryka Wschodnia USA Stany Zjednoczone atak zamach