X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Emmanuel Macron: Unia Europejska powinna prowadzić dialog z Rosją

07.01.2022 14:46
"Unia Europejska powinna prowadzić dialog z Rosją w sprawie Ukrainy" - stwierdził prezydent Francji Emmanuel Macron po spotkaniu w Paryżu z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen
Audio
  • Emmanuel Macron: Unia Europejska powinna prowadzić dialog z Rosją [posłuchaj]
Emmanuel Macron
Emmanuel MacronJo Bouroch/Shutterstock

Jego tematem była rozpoczynająca się półroczna prezydencja Francji w Radzie Unii Europejskiej. Poruszono też kwestie bezpieczeństwa Unii i sytuacji na wschodniej granicy Europy. 

Prezydent Francji Emmanuel Macron stwierdził, że Unia Europejska powinna prowadzić - jak to ujął - "szczery, wymagający i skoordynowany dialog" z Moskwą w sprawie rosyjskich działań na Ukrainie. "Prowadzenie dialogu nie oznacza uległości. Oznacza to wyjaśnienie spornych kwestii i próbę budowania przyszłości." - tłumaczył Emmanuel Macron na konferencji prasowej, w której uczestniczyła również przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen

"Jedno jest pewne: żadne rozwiązanie [w sprawie Ukrainy] nie zostanie wypracowane bez Europy." - podkreśliła przewodnicząca Komisji. Obaj politycy wyrazili chęć zwiększenia udziału państw Unii Europejskiej w rozmowach dotyczących Ukrainy, między innymi za pośrednictwem NATO.

Prezydent Francji nazwał też Rosję "kluczowym partnerem" w kontekście tworzenia europejskiej architektury bezpieczeństwa, która jest jednym z czołowych projektów francuskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Zobacz więcej na temat: Unia Europejska Francja Rosja