X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

25 mln euro z unijnego programu na wsparcie polskich szkół

02.09.2019 20:26
Z unijnego programu ponad 145 milionów euro zostało zarezerwowanych na owoce i warzywa, a nieco ponad 100 milionów - na mleko i produkty mleczne
Audio
  • UE: 25 mln euro z unijnego programu na mleko, owoce i warzywa w polskich szkołach [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock.com

Polska dostanie około 25 milionów euro z unijnego budżetu na mleko, owoce i warzywa w szkołach. Wraz z nowym rokiem szkolnym i powrotem uczniów z wakacji powraca unijny program wsparcia i zdrowego żywienia. 

Z unijnego programu ponad 145 milionów euro zostało zarezerwowanych na owoce i warzywa, a nieco ponad 100 milionów - na mleko i produkty mleczne. Polska jest jednym z największych beneficjentów po Niemczech, Francji i Włoszech. Na owoce i warzywa Warszawa otrzyma prawie 15 milionów euro, natomiast na mleko w szkołach - 11 milionów euro. 

O sposobie wdrożenia programu, na przykład o rodzaju rozdawanych produktów, decydują same kraje członkowskie. Natomiast wybór musi być uwzględniać kwestie zdrowotne, środowiskowe, sezonowość, różnorodność i ich dostępność. 

Komisja Europejska, która zdecydowała o podziale pieniędzy, podkreśla, że spożycie owoców i warzyw oraz mleka w Unii jest zbyt małe, rośnie natomiast spożycie niezdrowej, przetworzonej żywności, a to w połączeniu z brakiem aktywności fizycznej przyczynia się do nadwagi i otyłości. 

IAR/ks