Polskie Radio
Section05
żywność

Konsumujemy za dużo. Wkrótce możemy potrzebować trzech takich planet jak Ziemia

- To, co natura tworzyła przez setki milionów lat, jest wykorzystywane i zużywane przez człowieka w zatrważającym tempie - powiedziała Barbara Rajkowska, pełnomocnik ds. realizacji projektu Klimada 2.0, realizowanego przez Instytut Ochrony Środowiska. Jeśli nasz styl życia, konsumpcji się nie zmieni, to będziemy potrzebowali trzech takich planet jak Ziemia - zwraca uwagę IOŚ.
Zobacz więcej na temat:  ekologia Ziemia żywność POLSKA społeczeństwo

Tarcza antykryzysowa ochroni także rolników

Tarcza antykryzysowa dla rolników i sektora rolno-spożywczego przewiduje m.in. zwolnienie z obowiązku opłacania składek KRUS, a także ulgi podatkowe w CIT i PIT. Obejmuje również zasiłek dla rolników oraz domowników na okres kwarantanny i zmiany w zakresie PROW 2014-2020.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa rolnictwo KRUS kredyt wieś Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Koronawirus w Polsce przedsiębiorca żywność jedzenie zasiłek 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy

Minister rolnictwa zachęca, by w dobie kryzysu kupować polską żywność. Zobacz, jak ją rozpoznać

- Polscy konsumenci powinni kupować rodzimą żywność, bo tylko w ten sposób mogą uchronić polskie rolnictwo i przemysł przetwórczy przed upadkiem - uważa minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. W grudniu premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że jest to najlepszy sposób na wsparcie gospodarki. Warto zatem wiedzieć, jak odróżnić polski produkt od zagranicznego na sklepowej półce.
Zobacz więcej na temat:  żywność Jan Krzysztof Ardanowski koronawirus Koronawirus w Polsce handel patriotyzm rolnictwo rolnicy POLSKA