Polskie Radio
Section05
dotacje unijne

Fundusze Europejskie. Przełamujemy bariery, czyli "Ścieżka SMART na rzecz dostępności"

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju prowadzi nabór wniosków do konkursu "Ścieżka SMART na rzecz dostępności", realizowanego z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. W sumie na innowacyjne projekty służące zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami przeznaczono 445 milionów złotych. Konkurs przeznaczony jest dla dużych przedsiębiorstw, a wnioski przyjmowane będą do 30 października. 
Zobacz więcej na temat:  fundusze europejskie dotacje unijne niepełnosprawni niepełnosprawność przedsiębiorca NCBR Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Fundusze Europejskie. Promocja ciekawych miejsc do odwiedzenia z sektora kultury

Remonty zabytkowych przestrzeni, nowoczesne multimedialne wystawy, infrastruktura dostępna dla osób z niepełnosprawnościami. Tego dotyczyło ponad 140 projektów zrealizowanych przez instytucje kultury, dzięki programowi Infrastruktura i Środowisko. Ich łączna wartość to ponad 3 miliardy 100 milionów złotych, z czego ponad 2 miliardy to dofinansowanie z Funduszy Europejskich.
Zobacz więcej na temat:  fundusze europejskie dotacje unijne Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego KULTURA społeczeństwo zabytki

TYLKO U NAS Afera w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Podejrzana o wyłudzenia pracuje dla Gdańska

Teresa K., która jest podejrzana w związku z wyłudzaniem unijnych dotacji i nieprawidłowościami w funkcjonowaniu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ma się dobrze. Nadal pracuje dla Gdańska. Zasiada w radzie nadzorczej spółki miejskiej Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A. (MTG). Pojawia się w gremiach, w których udzielają się Magdalena Środa, Henryka Bochniarz, Danuta Hübner czy Kazimiera Szczuka.
Zobacz więcej na temat:  prokuratura POLSKA pomorskie Gdańsk dotacje unijne policja

Ustawa o Planie Strategicznym dla WPR z podpisem prezydenta. Wnioski będzie można składać już od 15 marca

Prezydent RP podpisał ustawę o Planie Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Umożliwi to ubieganie się o środki finansowe z Europejskiego Funduszu Rolniczego Gwarancji (EFRG) oraz Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFROW).
Zobacz więcej na temat:  Wspólna Polityka Rolna GOSPODARKA ustawa ARiMR dotacje unijne

Prefinansowanie projektów w ramach Wspólnej Polityki Rolnej. Rząd zajmie się projektem rozporządzenia

Do prac rządowych trafił projekt rozporządzenie ministra rolnictwa, na podstawie którego beneficjenci programów unijnych będą mogli otrzymać prefinansowanie dla zaplanowanych projektów. Rozporządzenie "w sprawie wyprzedzającego finansowania pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027" odnosi się do uchwalonej w styczniu ustawy "o finansowaniu wspólnej polityki rolnej na lata 2023-2027".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo Wspólna Polityka Rolna dotacje unijne

Rolnicy chcą pozbyć się azbestu z dachów. Rząd szuka dodatkowych pieniędzy na wsparcie tych działań

W programie wsparcia wymiany azbestowych pokryć dachowych w gospodarstwach rolnych złożono 47 tys. wniosków na łączną kwotę 588 mln zł - poinformował wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk. Dodał, że skala zainteresowania programem była tak duża, że wartość wniosków znacząco przekracza kwoty przeznaczone na wymianę dachów z azbestu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dofinansowanie Krajowy Program Odbudowy dotacje unijne azbestoza

NASZ NEWS Pomorze: marszałek województwa przyznał dotację na otwarcie firmy synowi wicemarszałka. Chodzi o 60 tys. zł

- Wszystko odbyło się zgodnie z prawem - mówi lekarz Maciej Bonna. Tak syn wicemarszałka województwa pomorskiego - Leszka Bonny - tłumaczy przekazanie dotacji na rozpoczęcie działalności w kwocie 60 tys. zł. Decyzję o jej przyznaniu wydał marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, czyli bezpośredni przełożony Leszka Bonny. Po czym Maciej Bonna uruchomił firmę z adresem korespondencyjnym w kamienicy w centrum Chojnic należącej do swojego ojca.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk pomorskie dotacje unijne dotacje regiony

Większe dotacje na inwestycje gospodarstw rolnych i ochronę wód. KE zatwierdziła korzystne zmiany

Dofinansowanie na inwestycje w gospodarstwach rolnych oraz na prace w zakresie ochrony wód przed zanieczyszczeniami będą wyższe - poinformowało ministerstwo rolnictwa. Komisja Europejska zatwierdziła pakiet korzystnych zmian w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) 2014-2020.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo dofinansowanie UE dotacje unijne Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Komisja Europejska