X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
szkoła

Debata PR24. Czy będą podwyżki dla nauczycieli?

Jak wygląda sytuacja płacowa w polskiej oświacie? Czy będą strajki nauczycieli? Na te pytania na antenie Polskiego Radia 24 próbowali odpowiedzieć eksperci: Magdalena Kaszulanis (Związek Nauczycielstwa Polskiego), dr Rafał Bodarski (Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie), Olga Zielińska (Solidarność) i prof. Krzysztof Konarzewski (Wszechnica Świętokrzyska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA nauczyciel szkoła społeczeństwo Związek Nauczycielstwa Polskiego Solidarność Anna Grabowska

Szef oświatowej "Solidarności": radykalizujemy się

- Nasze środowisko jest mocno zradykalizowane i niezadowolone. Zobaczymy w którym kierunku pójdzie Komisja Krajowa i jej decyzjom podporządkujemy się - mówił w Polskim Radiu 24 Ryszard Proksa przewodniczący Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność".  Nadzwyczajna Rada Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność” powołała 15 stycznia komitet protestacyjno-strajkowy.
Zobacz więcej na temat:  nauczyciel szkoła protest Solidarność POLSKA

ZNP kontra MEN. „Cały czas dorzuca się coś do postulatów"

– Słyszymy, że strajk dotyczy braku młodych nauczycieli, a za chwilę otrzymujemy informację o żądaniu podwyżki 1 tys. zł – powiedział Jakub Pacan. Publicysta "Tygodnika Solidarność" odniósł się w ten sposób do postawy związków zawodowych nauczycieli, których przedstawiciele spotkali się w czwartek z minister edukacji narodowej Anną Zalewską.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Ministerstwo Edukacji Narodowej Anna Zalewska edukacja nauczyciel szkoła Związek Nauczycielstwa Polskiego

Rozmowy MEN ze związkowcami bez porozumienia

Rozmowy minister edukacji narodowej z przedstawicielami związków zawodowych w sprawie rozporządzenia płacowego dla nauczycieli zakończyły się bez porozumienia. Minister Anna Zalewska spotkała się z reprezentantami Związku Nauczycielstwa Polskiego, Forum Związków Zawodowych oraz oświatowej "Solidarności".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Związek Nauczycielstwa Polskiego Ministerstwo Edukacji Narodowej edukacja Anna Zalewska nauczyciel szkoła

Wiceprezes ZNP: nauczyciele mówią "dość"

Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych grożą strajkiem generalnym oraz zamknięciem szkół i przedszkoli. Według danych opublikowanych przez ZNP dyplomowany nauczyciel otrzymuje wynagrodzenie 3 317 złotych brutto, czyli 2 377 złotych na rękę. - Wszystko jest w rękach rządu - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Baszczyński, wiceprezes ZNP.
Zobacz więcej na temat:  nauczyciel Związek Nauczycielstwa Polskiego szkoła Ministerstwo Edukacji Narodowej