Polskie Radio
Section05
szkoła

Powrót dzieci do szkół. Nauka z dodatkowymi obostrzeniami dla powiatów "żółtych" i "czerwonych"

Większość szkół od września może powrócić do tradycyjnej nauki - mówi minister edukacji Dariusz Piontkowski. O przejściu na zdalne nauczanie będzie decydował dyrektor szkoły po konsultacji z powiatowym inspektorem sanitarnym. Dodatkowe obostrzenia będą obowiązywały w powiatach "żółtych" i "czerwonych".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szkoła Dariusz Piontkowski koronawirus wirus

Zajęcia szkolne w strefach "czerwonej" i "żółtej". Szef MEN: mogą być dodatkowe obostrzenia

- Większość powiatów w Polsce jest w standardowej sytuacji epidemicznej, która pozwala na to, aby dyrektorzy przygotowywali się do powrotu tradycyjnych zajęć w szkołach. Jedynie w tych kilku powiatach "żółtych" i "czerwonych" mogą być dodatkowe obostrzenia - poinformował szef MEN Dariusz Piontkowski.
Zobacz więcej na temat:  edukacja Ministerstwo Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski szkoła społeczeństwo POLSKA Koronawirus w Polsce

Szef MEN: większość szkół może wrócić do normalnej pracy

- W większości szkół można wrócić spokojnie do tradycyjnych zajęć i bezpośredniego kontaktu nauczyciela z uczniami - ocenił w środę minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Dodał, że uczniowie będący na kwarantannie powinni mieć organizowane nauczanie na odległość.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski edukacja szkoła Koronawirus w Polsce pandemia społeczeństwo

Funkcjonowanie szkół w czerwonych i żółtych strefach od 1 września. Szef MEN wyjaśnia

- Decyzja o wprowadzeniu czerwonych i żółtych stref w powiatach o zwiększonej liczbie przypadków koronawirusa wiąże się z pewną modyfikacją działań dotyczących funkcjonowania szkół od pierwszego września - powiedział w piątek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo edukacja szkoła Ministerstwo Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski Polskie Radio 24

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Ostatni dzień na złożenie zaświadczenia o wynikach egzaminu

We wtorek mija termin na uzupełnienie przez absolwentów klas VIII szkół podstawowych wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W tym roku w całym kraju obowiązuje jednolity harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja egzamin ósmoklasisty szkoła Ministerstwo Edukacji Narodowej