X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Finlandia proponuje cięcia w budżecie UE, Polska nie jest zadowolona

03.12.2019 10:42
Finlandia, kierująca pracami Unii, zaproponowała kolejne cięcia w europejskim budżecie po 2020 roku, Polska nie jest zadowolona. W projekcie budżetu przewidziano 1,07 procent dochodu narodowego Wspólnoty. To mniej niż w maju ubiegłego roku proponowała Komisja Europejska. Minister do spraw europejskich, w przesłanym Polskiemu Radiu komentarzu napisał, że ta propozycja nie przybliża do porozumienia w sprawie wieloletniego budżetu.
Audio
  • Finlandia proponuje cięcia w unijnym budżecie, Polska nie jest zadowolona. Materiał Beaty Płomeckiej (IAR)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Pixabay

Dużo cięć w fińskiej propozycji jest kosztem polityki spójności w porównaniu z projektem budżetu przygotowanym przez Komisję ponad rok temu. To prawie o 18 miliardów euro mniej. Dopłaty rolne nie zostały dotknięte cięciami, natomiast zwiększone zostały pieniądze na rozwój obszarów wiejskich.

Minister do spraw europejskich Konrad Szymański zaznaczył, że udało się zatrzymać najbardziej szkodliwe cięcia w polityce spójności dla Polski mimo utrzymującej się presji politycznej. Dodał, że pula pieniędzy na politykę rolną została zwiększona o 10 miliardów euro, z czego dla Polski to miliard dwieście milionów euro. - Doceniamy też uwzględnienie bardziej aktualnych danych, służących do podziału pieniędzy z polityki spójności, dzięki czemu nasza koperta wzrośnie o 1 miliard euro - napisał minister Szymański. Podkreślił też, że oznacza to także uwzględnienie podziału województwa mazowieckiego na dwa oddzielne regiony statystyczne, co pozwoli na sfinansowanie potrzeb słabiej rozwiniętej części tego regionu. Jednak wiele postulatów grupy przyjaciół spójności, zrzeszającej 16 państw, nie zostało uwzględnionych, stąd brak aprobaty dla tej propozycji.

Budżet Wspólnoty ma być jednym z tematów unijnego szczytu w przyszłym tygodniu w Brukseli, ale bardziej w formie podsumowania dotychczasowych negocjacji. Nie są spodziewane żadne rokowania, a tym bardziej porozumienie.

IAR/dad