X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Sztuczna inteligencja w szkołach. Podpisano porozumienie

07.12.2019 17:45
Ministerstwo Rozwoju podpisało porozumienie z firmą Intel o współpracy ws. edukacji w dziedzinie stosowania sztucznej inteligencji w Polsce. - Zależy nam, by takie programy docierały do jak największej liczby uczniów - mówiła szefowa resortu Jadwiga Emilewicz.
Audio
  • Jadwiga Emilewicz o sztucznej inteligencji w gospodarce (IAR)
Ministerstwo Rozwoju podpisało porozumienie z firmą Intel o współpracy ws. edukacji w dziedzinie stosowania sztucznej inteligencji
Ministerstwo Rozwoju podpisało porozumienie z firmą Intel o współpracy ws. edukacji w dziedzinie stosowania sztucznej inteligencji Twitter/Ministerstwo Rozwoju

Porozumienie podpisano podczas wręczenia nagród wyróżnionym zespołom, które wzięły udział w Intel AI pilot program for youth, który jest szkoleniowym programem ze sztucznej inteligencji, skierowanym do uczniów szkół średnich lub zawodowych.

- Zależy nam, aby tak wartościowe programy jak Intel AI pilot program for youth docierały do jak największej liczby uczniów, dlatego podpisujemy dziś list intencyjny otwierający nowe możliwości dla wspólnych projektów - powiedziała minister rozwoju.

Porozumienie zakłada m.in. współpracę w zakresie podnoszenia kompetencji cyfrowych związanych ze sztuczną inteligencją wśród pracowników administracji publicznej oraz przedsiębiorstw i wspieranie wdrożenia pilotażowego programu szkoleniowego AI dla uczniów szkół średnich.

W ramach porozumienia założono też współpracę z Centrum Badawczo-Rozwojowym Intela w Gdańsku.

IAR/PAP/PR24/dn/dad