Polskie Radio
Section05
Jadwiga Emilewicz

"To tylko zawieszenie broni". Publicysta o rekonstrukcji rządu

- Największe kontrowersje wzbudza nominacja posła Przemysława Czarnka na ministra edukacji i nauki. Pole walki ideologicznej będzie cały czas eksploatowane - mówił w Polskim Radiu 24 Hubert Biskupski ("Super Express"). Gościem Debaty dnia był również Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność").
Zobacz więcej na temat:  rekonstrukcja rządu rząd Mateusza Morawieckiego zjednoczona prawica Jarosław Kaczyński Przemysław Czarnek Jarosław Gowin Jadwiga Emilewicz polityka POLSKA

Tarcza turystyczna przejęta przez Sejm. Zobacz, jak możesz odzyskać pieniądze za odwołaną wycieczkę

Parlament zakończył prace nad nowelizacją ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta. Tarcza turystyczna z pomocą dla branży turystycznej ma zacząć działać niebawem.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa turystyka Ministerstwo Rozwoju Jadwiga Emilewicz GOSPODARKA

"Sytuacja Jarosława Gowina zmieniła się". Publicysta o rekonstrukcji rządu

- Sytuacja, w której Jarosław Gowin był najsłabszy w historii, już się zmieniła. Pozycja Jadwigi Emilewicz na scenie politycznej znacząco wzrosła, ale nie na tyle, aby mogła stawić mu czoła - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski, publicysta. Gościem audycji był również Paweł Krulikowski, politolog.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka zjednoczona prawica rekonstrukcja rządu Porozumienie Jarosława Gowina Jarosław Gowin Jadwiga Emilewicz Eliza Olczyk

Emilewicz: Polska jest dziś jednym z tych państw, które notują najpłytszą recesję

- Ten rok to nie jest czas na oszczędzanie - mówiła we wtorek na Forum Ekonomicznym wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Wskazała, że nadmierna fetyszyzacja długu czy skąpstwo minionych 10 lat, mogłoby doprowadzić do konsekwencji, z którymi znacznie trudniej byłoby się mierzyć.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa Jadwiga Emilewicz GOSPODARKA Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2020

Łatwiejszy dostęp do wynajmu mieszkań. Szykują się zmiany w przepisach

Chcemy dać lokatorom możliwość wyboru między stabilnym najmem, bez wiązania się z bankiem wieloletnim kredytem, a zakupem mieszkania na własność - mówi wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Jak zaznaczyła wicepremier, przygotowane w Ministerstwie Rozwoju zmiany w przepisach mają pomóc w uzyskaniu mieszkania tym osobom, których nie stać na jego kupno.
Zobacz więcej na temat:  mieszkanie POLSKA GOSPODARKA Jadwiga Emilewicz

"Musi najpierw sam zdecydować". Emilewicz o powrocie Gowina do rządu

- To Jarosław Gowin musi najpierw zdecydować, czy chce wracać do rządu, taka też musi być decyzja koalicji – powiedziała w niedzielę w Poznaniu wicepremier Jadwiga Emilewicz. Minister rozwoju była pytana przez dziennikarzy o taką ewentualność przy okazji zapowiadanej rekonstrukcji rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jadwiga Emilewicz Jarosław Gowin Porozumienie Jarosława Gowina rząd Mateusza Morawieckiego