Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Rozwoju

Wiceminister rozwoju: mamy wiele sygnałów, że gospodarka powoli wychodzi z zapaści

- Spadająca liczba działalności zawieszanych przez firmy w CEIDG oraz dane z GUS pokazujące mniejszy niż oczekiwano wzrost bezrobocia, dają nadzieję na przyszłość. Ale prawdziwy stan gospodarki pokażą dane za II kwartał tego roku - powiedział Marek Niedużak, wiceminister rozwoju w "Expressie Gospodarczym", audycji Programu 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa Ministerstwo Rozwoju GOSPODARKA

"Odczyty powinny być już lepsze". Premier i analitycy resortu rozwoju o danych dot. produkcji

Przy realizacji zapowiadanych scenariuszy odmrażania gospodarki w maju można oczekiwać spadku produkcji o 15 proc. - uważają analitycy Ministerstwa Rozwoju. W opinii premiera Mateusza Morawieckiego, jak tylko eksport będzie znów możliwy, ruszy produkcja przemysłowa i wskaźniki będą coraz lepsze.
Zobacz więcej na temat:  produkcja przemysłowa gus Koronawirus w Polsce popyt podaż GOSPODARKA Ministerstwo Rozwoju

Wiceminister rozwoju: po branży kosmetycznej i gastronomii nastąpi odmrożenie branży fitness. Wytyczne już są przygotowane

Od poniedziałku 18 maja, wrócimy do normalności w usługach kosmetycznych, fryzjerskich i gastronomicznych. Wymogi nałożone na firmy mają zapewnić bezpieczeństwo klientów i pracowników, ale nie oznaczają zbyt wielkich kosztów - powiedziała Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju gość "Expressu Gospodarczego" PR 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa Ministerstwo Rozwoju firma GOSPODARKA

Wypoczynek na campingu z dystansem. Zanim wyjedziesz, sprawdź listę zaleceń

Mimo że ponownie działają już (od 4 maja) hotele, a także campingi - to została m.in. znacznie ograniczona liczebności gości adekwatnie do obowiązujących przepisów oraz w zależności od wielkości obiektu. Musi być bowiem przestrzegany wymóg dotyczący dystansu. Lista zaleceń i obostrzeń jest jednak znacznie dłuższa.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Rozwoju Koronawirus w Polsce koronawirus tarcza antykryzysowa fitness firma

Będzie oddzielna pomoc dla branży transportowej. W tle 1,7 miliarda złotych

Firmy transportowe oraz małe i średnie przedsiębiorstwa dostaną 1,7 miliarda złotych wsparcia na leasing operacyjny i pożyczki. Agencja Rozwoju Przemysłu zaproponowała w ramach tarczy antykryzysowej pomoc dla firm, które działają minimum 12 miesięcy i ucierpiały finansowo z powodu pandemii koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa firma Jadwiga Emilewicz Ministerstwo Rozwoju transport POLSKA