Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Rozwoju

NASZ WYWIAD "Chcemy być w szpicy rozwoju technologii blockchain" [WIDEO]

- Chcemy być w szpicy rozwoju technologii blockchain, ale nie jesteśmy gotowi na wdrożenie jej do polskiego systemu finansowego - mówiła PolskieRadio.pl wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz. W Sejmie odbyło się podzenie komisji finansów publicznych, na której omawiano kwestię kryptowalut i blockchaina, czyli systemu, na którym większość z nich jest oparta. 
Zobacz więcej na temat:  bitcoin Sejm Ministerstwo Rozwoju Ministerstwo Cyfryzacji TYLKO U NAS

Wiceminister rozwoju: terminy płatności faktur będą skrócone

Wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiada, że w ramach walki z zatorami płatniczymi jej resort będzie proponował m.in. skrócenie ustawowych terminów płatności faktur, a także zrównanie praw między płatnikiem, a podmiotem świadczącym usługę. Wcześniej wicepremier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że pakiet zmian w tej sprawie zostanie przedstawiony do Bożego Narodzenia.
Zobacz więcej na temat:  Kongres 590 Ministerstwo Rozwoju Justyna Golonko

Rząd przyjął „konstytucję dla biznesu”

Uproszczenie niektórych przepisów i wsparcie młodych firm - to główne założenia pakietu dla przedsiębiorców, zwanego „konstytucją dla biznesu”, autorstwa Ministerstwa Rozwoju. Poza tym projektem rząd przyjął pakiet propozycji zmieniających zasady prowadzenia działalności gospodarczej. O konstytucji dla biznesu mówił w audycji Północ-Południe Karolina Mózgowiec z Redakcji Gospodarczej Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Rozwoju rząd Beaty Szydło Konstytucja Biznesu Karolina Mózgowiec

"Polska liderem pod względem wykorzystania unijnych środków"

Regiony wydają pieniądze z Unii Europejskiej wolniej niż administracja centralna – informuje Ministerstwo Rozwoju, które przedstawia jednocześnie dane na koniec października. Wynika z nich, że liczba podpisanych umów na dofinansowanie z Unii Europejskiej przekroczyła 25 tysięcy. O tym jak przebiega kontraktowanie, wydawanie i rozliczanie pieniędzy ze Wspólnoty mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska finanse publiczne dofinansowanie UE fundusze unijne fundusze europejskie Ministerstwo Rozwoju

Kongres 590. "Uwalniamy polski potencjał"

16 i 17 listopada, podczas Kongresu 590, spotkają się przedstawiciele dużego i małego biznesu, nauki i polityki oraz administracji publicznej. O wydarzeniu w audycji Rządy Pieniądza rozmawiali Tomasz Kaczor (BGK), Kamil Maliszewski (mBank), Roman Przasnyski (Gerda Broker) i współorganizator imprezy - Mariusz Chłopik.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kongres 590 gospodarka polska przedsiębiorstwo Ministerstwo Rozwoju Ministerstwo Finansów

Transfer do rządu Beaty Szydło. "Historia PSL dobiega końca"

Andżelika Możdżanowska została sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz Pełnomocnikiem Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Do lipca była posłanką PSL, a do września zasiadała w komisji śledczej ds. Amber Gold. O przejściu do Ministerstwa Rozwoju Andżeliki Możdżanowskiej mówili w audycji Debata Dnia Piotr Gabryel („Do Rzeczy”) i Grzegorz Gruchalski (Instytut Rozwoju Warszawy).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andżelika Możdżanowska PSL Ministerstwo Rozwoju rząd Beaty Szydło Piotr Gabryel Prawo i Sprawiedliwość