Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Rozwoju

Koniec z wzywaniem do urzędów i składaniem wyjaśnień. MRiT chce zmian ustawowych

Co najmniej pięć milionów godzin. Tyle czasu, łącznie co roku, zabiera obywatelom osobiste składanie wyjaśnień na wezwania z różnego rodzaju urzędów. Propozycję zmian ustawowych MRiT, które niedługo trafią do prac rządu, mają ostatecznie zakończyć tę biurokratyczną praktykę i sprawić, że Polacy będą mieć więcej czasu dla siebie.
Zobacz więcej na temat:  biurokracja Ministerstwo Rozwoju GOSPODARKA Waldemar Buda

Byłe mieszkania pracownicze. Ministerstwo Rozwoju i Technologii chce rozwiązać ponad 30-letni problem

Kilkanaście tysięcy lokali - to szacunkowa liczba byłych mieszkań pracowniczych w Polsce. Dzięki zwiększeniu do 95 proc. dofinansowania z Funduszu Dopłat dla gmin na zakup lub zakup i remont takich mieszkań, będą one mogły szybciej trafić w ręce dotychczasowych najemców. Będą oni mieli pierwszeństwo w kupnie takiego lokalu i to za niewielkie pieniądze lub w jego wynajmie na preferencyjnych warunkach.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA budownictwo mieszkania Ministerstwo Rozwoju

Mieszkanie bez wkładu własnego. Resort rozwoju sprawdzi jak działa program

- Z końcem wakacji zrobimy przegląd banków, które dołączyły do programu "Mieszkanie bez wkładu własnego". Jeśli okaże się, że oferta banków będzie cały czas ograniczona, będziemy podejmowali kolejne działania - powiedział minister rozwoju Waldemar Buda.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA nieruchomości mieszkania mieszkania na wynajem kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy Waldemar Buda Ministerstwo Rozwoju

Waloryzacja w zamówieniach publicznych. Olga Semeniuk o poprawce dot. fakultatywności

– We wrześniu będziemy składali poprawkę dotyczącą fakultatywności wyboru instrumentów związanych z waloryzacją zamówień publicznych. Chodzi o to, aby zamawiający i wykonawcy mogli między sobą pertraktować i się dogadywać – powiedziała na antenie Programu 3 Polskiego Radia wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk.
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA GOSPODARKA Ministerstwo Rozwoju Olga Semeniuk zamówienia publiczne Bartłomiej Graczak

Dostawy węgla do Polski. Semeniuk: pewnym środowiskom zależy na tym, aby wywoływać strach

- W ostatnich miesiącach środowiskom nieprzychylnym PiS zależy na tym, aby wywoływać strach. Strach związany z węglem, z cukrem. Ten strach napędza popyt - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk.
Zobacz więcej na temat:  Olga Semeniuk Ministerstwo Rozwoju węgiel energetyka energia społeczeństwo GOSPODARKA Grzegorz Jankowski Sygnały Dnia POLSKA

Negocjacje ws. KPO. Minister Buda ujawnia szczegóły: musieliśmy uzgodnić reformy dotyczące wielu obszarów

Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda przyznał, że negocjacje całego Krajowego Planu Odbudowy były trudne. - Trzeba było uzgodnić reformy dotyczące wielu obszarów, od zachęt do inwestowania w Polsce, sprawy rynku pracy, po infrastrukturę czy zmiany w sądownictwie - wskazał i dodał, że w rozmowach z Komisją Europejską ws. KPO często chodziło o szczegóły.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Waldemar Buda Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Ministerstwo Rozwoju