X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Większa konkurencyjność na kolei. Rząd przyjął nowe przepisy

14.01.2020 15:30
Rząd przyjął zmiany w ustawie o tranporcie kolejowym. Ich celem jest dopuszczenie na polskie tory zagranicznych przewoźników i tym samym zwiększenie konkurencji. Jest element dostosowania naszych przepisów do wymogów unijnych.
Audio
  • Rząd przyjął przepisy zwiększające konkurencyjność na kolei. Materiał Aleksandra Pszoniaka (IAR)
  • Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR o zmianach związanych z dopuszczeniem na polski rynek kolejowy zagranicznej konkurencji [POSŁUCHAJ]
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Shutterstock.com/Votimedia

Nowe przepisy zwiększają niezależność zarządcy krajowej sieci, czyli PKP Polskich Linii Kolejowych. Poprawiono efektywność i przejrzystość udostępniania infrastruktury. Wprowadzono między innymi możliwość prowadzenia negocjacji dotyczących opłat za dostęp do infrastruktury kolejowej, zmiany dotyczące monitorowania punktualności oraz rekompensat związanych z opóźnieniem pociągu, a także obowiązek współpracy i informowania innych zarządców infrastruktury, jeśli wystąpią zakłócenia, które mogą mieć wpływ na ruch transgraniczny na infrastrukturze kolejowej. W praktyce nowe regulacje oznaczają, że podmioty, które dopłacają do połączeń, będą musiały organizować przetargi dla przewoźników.

Uwolnienie dostępu do torów jest zawarte w tak zwanym Czwartym Pakiecie Kolejowym, przyjętym przez instytucje unijne w 2017 roku. Oznacza to, że połączenia po Polsce będą mogli obsługiwać także zagraniczni przewoźnicy. Dla pasażerów może to oznaczać niższe ceny biletów i poprawę oferty.

Nowe przepisy wzmacniają także kompetencje Urzędu Transportu Kolejowego.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: kolej PKP