Polskie Radio
Section05
PKP

Karta Dużej Rodziny to możliwość uzyskania wielu zniżek i ulg. Sprawdź na co możesz liczyć

Karta Dużej Rodziny to nie tylko możliwość uzyskania wielu zniżek w sklepach, ale także otrzymania znaczących upustów przy zakupie samochodu, czy nawet przy rezerwacji biletów na samolot. Wakacje coraz bliżej dlatego warto sprawdzić dodatkowe możliwości i oferty wielu instytucji i prywatnych partnerów programu. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rodzina rodzina zastępcza rodzina na swoim dzieci Karta dużej rodziny wakacje wakacje w mieście LOT PKP PKP Intercity

Rozpoczęła się przebudowa stacji Olsztyn Główny. Szykują się duże zmiany w rozkładzie jazdy

PKP PLK przystąpiły do rozbiórki pierwszego peronu na stacji Olsztyn Główny. Roboty prowadzone są też na torach i sieci trakcyjnej. Inwestycja za ok. 400 mln zł ma zapewnić sprawne podróże w stolicy Warmii i Mazur. Docelowo, stacja będzie pozbawiona barier architektonicznych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKP Olsztyn kolej pociągi kolejnictwo infrastruktura transport publiczny

PKP Intercity inwestuje w stacje i zaplecze. Wiemy o jakie sumy chodzi

Zakończyły się dwa etapy  przebudowy elementów hali lokomotywowni na stacji Wrocław Główny. Wartość całego kontraktu wynosi blisko 30 milionów złotych. To kolejna inwestycja  realizowana w ramach największego programu inwestycyjnego w historii PKP Intercity. Do 2030 wyda 2,5 mld złotych na zaplecze i stacje kolejowe.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura PKP kolejnictwo inwestycji infrastrukturalne UE

Warszawa: Staranował szlaban kolejowy i uciekł. Złapali go strażnicy miejscy

66-latek staranował szlaban na przejeździe kolejowym na wysokości ulicy Szwedzkiej. Po zniszczeniu zapory uciekł. Złapali go strażnicy miejscy i przekazali policjantom.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze kolej kolejnictwo TOR POLSKA społeczeństwo służby i bezpieczeństwo policja policja polska PKP

FPS zmodernizuje 90 wagonów PKP Intercity. Umowa podpisana

Spółka PKP Intercity podpisała umowę z Fabryką Pojazdów Szynowych H. Cegielski na modernizację 90 wagonów. Wartość zamówienia wynosi niemal 495 milionów złotych. Tym samym wartość kontraktów podpisanych w ramach największego programu inwestycyjnego w historii PKP Intercity wynosi już ponad 6 miliardów złotych. Pierwsze unowocześnione wagony pojawią się na polskich torach w przyszłym roku.
Zobacz więcej na temat:  PKP Intercity PKP GOSPODARKA kolej kolejnictwo transport infrastruktura

Komunikacja kolejowa dla uchodźców z Ukrainy: nowe zasady wydawania bezpłatnych biletów. Zobacz, co się zmieni

Z bezpłatnych przejazdów pociągami PKP Intercity skorzystało dotychczas ponad milion 68 tysięcy Ukraińców uciekających przed wojną - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury. Od jutra zmieniają się zasady wydawania bezpłatnych biletów.
Zobacz więcej na temat:  PKP PKP Intercity GOSPODARKA wojna na Ukrainie transport pociągi uchodźcy społeczeństwo wojna 2022 POLSKA infrastruktura

Польська залізниця змінює правила видачі безкоштовних квитків українцям

Як сказав віце-президент PKP Intercity Томаш Ґонтаж, щоб отримати безкоштовні квитки необхідно буде підтвердити свій приїзд до Польщі після 24 лютого
Zobacz więcej na temat:  intercity PKP залізниця залізничні перевезення біженці з України