Polskie Radio
Section05
PKP

Podczas służby zapobiegła wysadzeniu torów. Dróżniczka PKP nagrodzona

Udaremniła próbę wysadzenia torów kolejowych, w czwartek została nagrodzona przez ministra infrastruktury. Pani Beata Szatanik jest zwrotniczą na stacji Czechowice - Dziedzice. W maju, sprawdzając stan torów, zobaczyła pakunek owinięty w folię. Okazało się, że jest to pocisk moździerzowy, który prawdopodobnie pochodzi z czasów drugiej wojny światowej.
Zobacz więcej na temat:  zamach ministerstwo infrastruktury kolej infrastruktura krytyczna infrastruktura

Kongres Transportu Publicznego. Dla komunikacji miejskiej nie ma alternatyw

Największe polskie miasta są zdeterminowane w rozbudowie transportu publicznego. Eksperci zwracają uwagę, że dla komunikacji publicznej są coraz lepsze perspektywy na przyszłość. To jedna z wielu konkluzji z Kongresu Transportu Publicznego, zorganizowany przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR, który odbył się w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA transport publiczny kolejnictwo infrastruktura komunikacja miejska Warszawa autobus tramwaj

100 parkingów przy dworcach kolejowych. Są umowy na kolejne inwestycje

Ponad 100 nowych parkingów przy dworcach kolejowych ułatwi podróżnym korzystanie z kolei. Podpisano umowę pomiędzy PKP Polskie Linie Kolejowe i PKP, w sprawie budowy i przyszłego zarządzania parkingiem przy stacji w Tomaszowie Mazowieckim. W ramach inwestycji zaplanowano budowę 88 nowych miejsc parkingowych, w tym 4 dla osób z niepełnosprawnościami.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA parkingi kolejnictwo inwestycji infrastrukturalne UE infrastruktura

Mazowsze: parkingi przy stacjach w Ciechanowie, Mławie i Małkini ułatwią podróżowanie

Mieszkańcy Ciechanowa, Mławy oraz Małkini Górnej zyskają możliwość dogodnego łączenia podróży samochodem i koleją. PKP Polskie Linie Kolejowe  ogłosiły przetargi na budowę nowych parkingów przy stacjach. Inwestycja będzie zrealizowana w ramach "Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura transport publiczny