Polskie Radio
Section05
PKP

KOLEJ Od niedzieli korekta rozkładu jazdy pociągów. Zobacz, co się zmieni

W niedzielę, 15 marca wprowadzona będzie korekta rozkładu jazdy pociągów. Celem zmian jest dostosowanie kursowania pociągów do harmonogramu prac torowych. Kolejarze zapowiadają, że na niektórych trasach zostaną otwarte zmodernizowane odcinki. Dzięki temu skróci się czas podroży. Pasażerowie z niektórych regionów kraju muszą się jednak liczyć z nowymi utrudnieniami.
Zobacz więcej na temat:  infrastruktura kolej PKP pociągi

Pytanie o PKP i zdjęcie sprzed 13 lat. Fake news posłanki PO na Twitterze

Posłanka Platformy Obywatelskiej zapytała na Twitterze, czy to prawda, że z rozkładu jazdy PKP w czasie epidemii zniknęło 175 połączeń. Swój wpis okrasiła zdjęciem przedstawiającym ludzi tłoczących się przy wejściu do wagonów, bez zachowania odległości zalecanej ze względów bezpieczeństwa w czasach epidemii koronawirusa. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce fake news PKP PKP Intercity kolej Agnieszka Pomaska

ANALIZA Program Kolej Plus przeciwko wykluczeniu komunikacyjnemu. Sprawdź, co się zmieni

Program Kolej Plus ma poprawić jakość regionalnych połączeń kolejowych, a także przywrócić zlikwidowane linie. Samorządy – na podstawie znowelizowanej ustawy o transporcie kolejowym, tzw. Ustawy Kolej Plus – mogą ubiegać się o rządowe dotacje na ten cel. Rząd przeznaczył na program ponad 5,5 mld zł.
Zobacz więcej na temat:  kolejnictwo PKP ministerstwo infrastruktury transport prezydent samorząd kolej

Propozycja prezydenta Andrzeja Dudy. Ucieszą się pasażerowie kolei

Prezydent Andrzej Duda na antenie Telewizji Trwam zapowiedział, że wyjdzie z propozycją likwidacji podatku VAT od biletów kolejowych. Konsekwencją tej decyzji będzie obniżka cen na przejazdy pociągami. - To pierwsza z merytorycznych propozycji pana prezydenta w tej kampanii wyborczej - zauważa dr hab. Piotr Borowiec, politolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Co sądzą o niej parlamentarzyści?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda PKP