Polskie Radio
Section05
PKP

Ponad 5 tys. km torów i 912 peronów. Krajowy Program Kolejowy przynosi efekty

Krajowy Program Kolejowy jest zaawansowany w około 90 proc., zakończono projekty o wartości 18,5 mld zł – poinformowali przedstawiciele resortu infrastruktury oraz PKP PLK podczas posiedzenia senackiej komisji infrastruktury, które poświęcone było informacji na temat realizacji przez PKP PLK projektów infrastruktury kolejowej współfinansowanych z funduszy unijnych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura PKP kolej fundusze unijne

Jaki jest stan bezpieczeństwa na kolei? Urząd Transportu Kolejowego przedstawił nowe dane

Ponad 400 skarg dotyczących bezpieczeństwa na kolei wpłynęło w 2020 roku do Urzędu Transportu Kolejowego. To więcej niż w 2019 roku. Na wzrost liczby skarg wpłynęła uruchomiona niedawno aplikacja "Bezpiecznik" za pomocą której można zgłaszać wszelkie incydenty dotyczące bezpieczeństwa na kolei.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kolejnictwo infrastruktura PKP plk bezpieczeństwo POLSKA transport transport publiczny

Krajowy Plan Odbudowy. Wiemy, jaki procent środków zostanie przeznaczony na rozwój transportu

- W ramach Krajowego Planu Odbudowy (KPO) 25 proc. dotacji dla Polski przeznaczone będzie na transport, który jest kluczowym elementem funkcjonowania gospodarki - powiedział we wtorek podczas dot. KPO wysłuchania "Zielona, inteligentna mobilność" wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura inwestycje PKP infografika transport Krajowy Plan Odbudowy

W nocy z soboty na niedzielę wracamy do czasu letniego. Uwaga na zmiany na kolei

- W nocy z 27 na 28 marca zmieniamy czas z zimowego na letni - pośpimy przez to o godzinę krócej. W niedzielę nad ranem wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 2.00 na 3.00. Zmiana czasu wiąże się z wdrożeniem specjalnego rozkładu jazdy, który nie wpłynie jednak na czas przejazdu pociągów - zapewnia PKP Intercity. Komisja Europejska zabiega o wycofanie się ze zmian czasu, chciała aby w tym roku była to ostatnia zmiana.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA zmiana czasu kolej PKP PKP Intercity

Wiosenna korekta rozkładu jazdy na kolei. Sprawdź, co się zmieni

Podróżni korzystający z połączeń kolejowych muszą przygotować się na bardzo duże zmiany. W najbliższy weekend, w nocy z soboty na niedzielę w życie wejdzie wiosenna korekta rozkładu jazdy na kolei. Oznacza to, że zmienią się godziny niektórych połączeń. Pasażerowie muszą też uważać na utrudnienia związane z pracami remontowymi. Co więcej niektóre połączenia zostaną zawieszone, a inne mogą zostać poprowadzone objazdami.
Zobacz więcej na temat:  infrastruktura kolej POLSKA GOSPODARKA podróże PKP społeczeństwo