X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Trwa XIII Forum Europa – Ukraina w Jasionce koło Rzeszowa

04.02.2020 12:46
800 gości z kilkunastu krajów europejskich rozmawia m.in. o klimacie inwestycyjnym na  Ukrainie
Audio
  • Ruszyło XIII Forum Europa – Ukraina w Jasionce koło Rzeszowa. Relacja Ewy Plisieckiej [posłuchaj]
Podczas forum odbędą się dyskusje o mocnych i słabym stronach inwestycji zagranicznych
Podczas forum odbędą się dyskusje o mocnych i słabym stronach inwestycji zagranicznychFoto: materiały prasowe

Politycy, samorządowcy, eksperci i przedsiębiorcy w Jasionce koło Rzeszowa biorą udział w XIII Forum Europa - Ukraina. To dwudniowe spotkanie jest okazją do wymiany doświadczeń ponad 800 gości z kilkunastu krajów europejskich. Organizatorem Forum Europa-Ukraina jest Instytut Studiów Wschodnich. Rozmowy będą dotyczyły głównie kwestii gospodarczych, w tym modernizacji i rozwoju potencjału ekonomicznego Ukrainy oraz współpracy z partnerami z Polski i innych państw europejskich. Koordynator programowy forum Jacek Kluczkowski podkreśla, że spotkanie służy przede wszystkim wymianie kontaktów, jest także okazją do dyskusji o zagadnieniach gospodarczych i infrastrukturalnych w kontekście relacji ukraińsko-europejskich. Jednym z głównych tegorocznych tematów będzie sytuacja po zmianie władzy na Ukrainie.

Dotacje wydawane w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina od 15 lat wspierają rozwój ekonomiczno-społeczny na pograniczu tych trzech krajów. Dzięki nim jest możliwy rozwój infrastruktury, służby zdrowia, turystyki, a także skuteczniej chronione dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze. Podczas Forum Europa-Ukraina odbędą się dyskusje m.in. o tym programie, ale także o znaczeniu, jakie ma wytyczenia międzynarodowego korytarza transportowego „Via Carpathia”. Jedna z debat poświęcona będzie także Partnerstwu Wschodniemu, które w ubiegłym roku obchodziło 10-lecie istnienia. Ukraina, jako kraj partnerski w ramach PW wdrażający umowę stowarzyszeniową, liczy na  pogłębioną strefę wolnego handlu z UE. Jacek Kluczkowski zwraca uwagę, że nasi wschodni sąsiedzi w ostatnich latach rozszerzyli współpracę gospodarczą z państwami europejskimi, szczególnie w zakresie handlu. Jak mówi, zwiększa się też poziom inwestycji zagranicznych w tym kraju.

W grudniu ubiegłego roku Ukraina dowiedziała się, że otrzyma 5,5 miliarda dolarów kredytu od Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Pieniądze będą wypłacone w ramach trzyletniego programu pomocowego. Kredyt ma pomóc w ożywieniu ukraińskiej gospodarki. Transze kredytu będą uzależnione od postępów w reformowaniu państwa.

Dyskusje podczas forum Europa-Ukraina w Jasionce dotyczą między innymi walki z korupcją, inwestycji w regionach czy klimatu inwestycyjnego na Ukrainie. Wydarzeniu towarzyszą IV Targi Wschodnie. Równolegle odbędzie się też II Forum Słowackie.

IAR/ep