X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
inwestycje

Około 1,5 mld zł na modernizację dworców kolejowych

Około 200 dworców kolejowych na terenie całej Polski zostanie zmodernizowanych lub na nowo wybudowanych w ciągu kilku najbliższych lat w ramach programu inwestycji prowadzonego przez PKP S.A. Środki na te inwestycje będą pochodziły z funduszy UE, a także z budżetu państwa. Wartość całego programu modernizacji nieruchomości kolejowych szacowana jest na ok. 1,5 mld zł.  
Zobacz więcej na temat:  infrastruktura PKP inwestycje

Program "Czyste powietrze". Jak złożyć wniosek?

Od dziś można ponownie składać wnioski w ramach programu "Czyste powietrze". Program ruszył we wrześniu 2018 roku jednak z powodu wprowadzenia do niego zmian związanych ze sposobem rozliczania dotacji na termomodernizację oraz wymianę starych nieefektywnych źródeł ciepła został na kilka tygodni wstrzymany. Przypominamy, jakie korzyści niesie udział w programie, kto może skorzystać z państwowego wsparcia i jak się o nie ubiegać.
Zobacz więcej na temat:  środowisko inwestycje ekologia GOSPODARKA

Plan Junckera: wsparcie nawet dla ryzykownych inwestycji

Plan inwestycyjny dla Europy, tzw. Plan Junckera, został zainaugurowany w listopadzie 2014 r. Był odpowiedzią na spadające inwestycje w Unii. Komisja Europejska uważa, że był jednym z impulsów pozwalających wprowadzić Europę na drogę do ożywienia gospodarczego. Na koniec 2018 roku wartość inwestycji uruchomionych dzięki Europejskiemu Funduszowi Inwestycji Strategicznych (EFIS) wyniosła ponad 370 miliardów euro.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska inwestycje finanse Komisja Europejska