Polskie Radio
Section05
inwestycje

Via Carpatia. Rozpoczyna się budowa trasy między Białymstokiem a Lublinem

Rozpoczęła się budowa międzynarodowego korytarza drogowego Via Carpatia między Białymstokiem a Lublinem. W pierwszej kolejności sprzęt zaczął pracę na odcinku Haćki - Bielsk Podlaski, liczącym 9 km. To pierwszy odcinek drogi ekspresowej S19 w województwie podlaskim, którego budowa się rozpoczęła.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura inwestycje drogi ministerstwo infrastruktury via carpatia

Kolejne pieniądze na rozwój uczelni. Szef MEiN: państwo jest zdecydowanie bardziej zasobne niż kilka lat temu

Podzieliłem kolejne 300 mln zł na poszczególne uczelnie ze względu na konieczność kontynuowania inwestycji. Wprojekcie budżetu kilka jest miliardów złotych więcej na naukę i szkolnictwo wyższe - poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  pieniądze Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki inwestycje POLSKA polityka

Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego. "Stawiamy na bezpieczeństwo dróg lokalnych"

Inwestycje polegające na budowie, przebudowie lub remoncie dróg dla pieszych, dróg dla pieszych i rowerów, dróg dla rowerów, przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów, peronów przystankowych wraz z dojściami do tych peronów zostały dofinasowane kwotą 847,1 mln zł ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców drogi budowa ministerstwo infrastruktury Andrzej Adamczyk inwestycje

"Najdłuższe schody Europy" stają się autostradą. Przebudowa A18 dobiega końca

Kierowcy zyskali kolejny fragment przebudowanej południowej jezdni autostrady A18 w województwie lubuskim. Po udostępnieniu do ruchu odcinka o długości 16 km, który rozpoczyna się przed węzłem Iłowa i biegnie do granicy województw lubuskiego i dolnośląskiego, można już korzystać z 50 km tej trasy aż do granicy z Niemcami.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców drogi budowa infrastruktura ministerstwo infrastruktury autostrady inwestycje kierowcy samochody

Powstanie obwodnica Słubic. Minister infrastruktury podpisał program inwestycji

Współpraca strony rządowej i samorządowej pozwoli na rozpoczęcie prac przygotowawczych związanych z budową obwodnicy Słubic w województwie lubuskim. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał program inwestycji umożliwiający przystąpienie do opracowania dokumentacji projektowej dla obwodnicy planowanej do realizacji w ciągu drogi krajowej nr 31. Inwestycja ta została ujęta na liście rezerwowej Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura drogi inwestycje GDDKiA ministerstwo infrastruktury

Program przystankowy na Mazowszu. Powstanie 11 nowych parkingów przy stacjach kolejowych

Mieszkańcy podwarszawskiej Zielonki zyskają lepsze możliwości codziennych dojazdów. W sąsiedztwie stacji zbudowany zostanie parking, który umożliwi wygodne łączenie podróży autem i koleją. PKP Polskie Linie Kolejowe oraz spółka PKP podpisały umowę współpracy w zakresie infrastruktury parkingowej i drogowej wybudowanej w ramach "Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025". W sumie w województwie mazowieckim powstanie 11 takich parkingów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura inwestycje PKP kolej transport publiczny Mazowsze

Eksperci: nie ma alternatywy dla atomu

Polska energetyka musi przejść na elektrownie atomowe, problemem jest bardzo krótki czas ich budowy, skoro w roku 20233 ma popłynąć prąd z pierwszego bloku elektrowni jądrowej - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Mariusz Adamiak dyrektor biura strategii rynkowych PKO BP oraz Arkadiusz Pączka wiceprzewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA elektrownia atomowa recesja inflacja inwestycje

Eksperci: bez przywrócenia infrastruktury w małych miastach, nie będzie inwestycji, a exodus do metropolii nasili się

Profesor Elżbieta Mączyńska z SGH i PTE oraz Marcin Roszkowski z Instytutu Jagiellońskiego goście audycji "Rządy Pieniądza" w PR24,  komentowali politykę mieszkaniową i problemy ucieczki do metropolii mieszkańców wsi oraz małych i średnich miast. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycje mieszkania wykluczenie komunikacyjne senior inwestycje zagraniczne drogi