Polskie Radio
Section05
inwestycje

Przekop Mierzei Wiślanej. Były minister może mieć kłopoty

Prokuratura Regionalna w Gdańsku wszczęła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez byłego ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka G. - poinformował prokurator Mariusz Marciniak. Jest to pokłosie kontroli NIK dotyczącej budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mierzeja Wiślana regiony społeczeństwo pieniądze Najwyższa Izba Kontroli prokuratura

Europejskie firmy zainwestują w Egipcie ponad 40 mld euro, aby ograniczyć napływ migrantów

Europejskie firmy podpisują umowy inwestycyjne z Egiptem o wartości potencjalnie przekraczającej 40 mld euro, aby ustabilizować egipską gospodarkę i ograniczyć napływ migrantów do Europy, powiedziała w sobotę przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen podczas otwarcia dwudniowej konferencji inwestycyjnej Egipt-UE w Kairze.
Zobacz więcej na temat:  Egipt Unia Europejska imigracja

NIK zawiadamia prokuraturę. Chodzi o sztandarowy projekt PiS

Najwyższa Izba Kontroli złożyła do prokuratury dwa zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa w czasie budowy przekopu Mierzei Wiślanej. Zawiadomienie złożono także do rzecznika dyscypliny finansów publicznych. Dotyczą one przekroczenia uprawnień, naruszenia dyscypliny finansów publicznych i dokonywania wydatków ze środków publicznych bez upoważnienia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mierzeja Wiślana regiony społeczeństwo pieniądze Najwyższa Izba Kontroli prokuratura

Przyszłość CPK. Zembaczyński: zrobimy z tego majstersztyk

- CPK jest używany, podobnie jak kwestie Zielonego Ładu, do polaryzowania społeczeństwa w myśl wojny hybrydowej Gierasimowa - mówił w Polskim Radiu 24 Witold Zembaczyński (Koalicja Obywatelska), który dyskutował z Małgorzatą Gosiewską (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Karol Surówka Małgorzata Gosiewska Witold Zembaczyński centralny port komunikacyjny cpk GOSPODARKA infrastruktura transport logistyka